Minu esimene töö oli prügi suure maja prügikasti juurde viima. Siis panin teki ja mõne asja stagna aja masinas pesema. Hullu süsteemiga, aga ajab asja ilusti ära. Pole sellist ohtu, et umbe läheks. Hiljem sai valtrapid pestud.
Maneeži tribüüni tegin taas puhtaks. Pühkisin ja kloppisin vaibad ja panin stekid ja piitsad ilusti. Täna öösel tuleb James ju ja tema trennid hakkavad homme juba pihta. Kõik peab ikka korras olema, sest võõraid tuleb palju. Korras peab niikuinii olema.
Vahepeal olin natuke niisama, vaatasin hobuseid ja kordetamist ja sõitmist.. Panin Ma Belle valmis, Anx kordetas seda hullukest noort. Leia ja Pierrot ning Ma Belle viisime välja ja tõime sõidukad sisse, kellel trenn oli mingi 3 aeg. Tõin Pippi ja puhastasin ja kordetasin teda. Väga hästi kandis end edasi ja lõpuks tuli alla ja oli lõdvestunud. Anx ütleski, et tal vaja pikka soojendust, siis läheb pehmeks ja selliseks. Tubli noorekene. Mina sain ka kiita (a). Siis tuli kätte trenni aeg. Mina oli Cittaga- hobune, kes ajab pead püsti ja on selline omamoodi. Nii palju õpib tegelt sellistega. Anx oli väga hea ja juhendas mind ülihästi, sain aru ka lõpuks ja hobune hakkas kuulama ka, tuli alla natuke vahest ja ei olnud kange eest ning ei vehkinud peaga ja ei tõstnud taevasse seda. Galopi eest Anx hoiatas ka, et ta hakkab ristlema ja jube on. Ma tahtsin proovida ja see tõesti oli jubeee. Algus oli natuke aega hea ja siis äkki, hakkas pihta.. Aga ei, muidu, kui pikalt teha ja vaeva näha, saab natuke asja ka. Päris väsitav oli see kõik.
Niinii, siis tuli kari ka juba sisse ja ma puhastasin Donna. Veel üks hull nooruk. Häääästi suur mära. Pelglik rohkem, aga saime hakkama. Aalo siis silus ja kastis maneeži, kui Marit Roniga käis sõitmas. Lõpuks saab teda liigutada vaikselt, muidu ju lonkas..
Anx tahtis Rihannast ja Saladinist video teha, nende liikumisest, mõlemad on Maikeni hobused. Ilusti liikusid. Lasime maneežis keblutada neil.
Mingi aeg õhtul küsis Maarja, et kas ma ei taha Tordiga proovida, et ta pidavat kui kiiktool olema :P Maris ei tahtnud, aga ma siis saingi proovida. Täitsa lõpp kui mõnus poni ju. Ta ainuke probleem on see, et tal on nii kiire ja ta on nii kange eest. Nii kaua pidi sakutama, et kuidagi pidama saada. Noh, mina vähemalt. Maarjal on omad nipid ja neil pea aastane koostöö saab täis varsti. Aga traav ja galopp on tõesti väga pehmed ja mõnusad ja kui õigesti teha, nii nagu tema harjunud, siis saab ilusti hakkama. :) Max 10 minti tegin seda.
Õhtul söötsime Marisega. Hobused ei hooli eriti enam heinast. Tahavad silooooo. Palju heina on boksi laiali lihtsalt tõmmatud.. Pakkusin Optikale heina- ei võta. Tõin silo- kohe tegi ampsamps.. Noh jah, panime vähem heina ette lihtsalt.
Nüüd sätin tuttu. Head ööd!
