Wednesday, April 21, 2010

20.04.10

5.30 helises kell, päris raske oli ärgata, kuna eile oli suht tegus päev. See pole veel aga midagi. Küll tuleb siblimist- varssumise aeg, võistlused jne.

Einar näitas meile, palju kaera, heina ja mineraali anda. Igas tallis on pm erinev, just kaera puhul.

Siis läksime tuppa ja saime sööma hakata. Mina ja Mari olime täna Angelikaga hobustega. See tähendab seda, et me puhastame hobuseid, paneme valmis, teeme muid töid tallis/maneežis. Põhimõtteliselt selline groomi töö.

Ma alustasin maneežis koristamisega. Pühkisin põrandad(areenilt) ja kloppisin vaibad, kivid korjasin ka kokku. Siis vaatasin, kuidas Mari kordetas ja läksin ise hobust puhastama ja valmis panema. Pippi oli selle hobuse nimi. Väga närviline oli seal pesuboksis, kus ta kinni oli 2-e nööriga. Pressis mind seina vahele.. Väljaspoole seda boksi oli päris tubli. Natuke vahtis äkiliselt ringi, muidu ok. Kui valmis sain, siis läksin maneeži ja hakkasin kordetama. Väga ilus liikumine, energiline ja vaba.

Mõne hobuse saime ära viia ja siis tõime Donna- suur raudjas mära(tk u 174cm). Mariga koos puhastasime.. Kuskil vahepeal oli lõuna..

Mu järgmine hobune oli vanem mära Lucky. Meie talli karutammuja. Tema oli väga rahulik, ainult jalgade andmisega suured probleemid. Kordel liikus väga hästi, kuulas ilusti.

Järgmisena puhastasime varustust. Pesime seebiga sadulaid ja valjaid. Ma täiustasin boksi uksi nimedega, sest paljud on nimetud või valede nimedega.

Ega päev ei saa mööduda viperusteta. Üks aastane varss läks ilmselt aia alt läbi ja oli ühes väikses aias lõksus. Hiljem oli ta üldse vales karjas.. Krissu pani ka kuskilt läbi. Olympia hüppas ka ilmselt üle aia(selline ta ongi, ükski aed ei takista teda).

Kell hakkas 6 saama. Mari läks ära(kolmapäev oli arst). Tegin süüa ja piilusin maneeži. Vaatasime Maarjat, kes mõndasid hobuseid sõidab. Meel läks meil nii kadedaks, oleks ise ka tahtnud. Siis pm Angelika ütles, et sellised rahulikud sõidukad on olemas, kellega võiksime sõita ja läksimegi sõitma. Mina Viva Las Vegasega ja Maris ikkagi Maagiaga(esimene hobune lonkas).

Mul läks nii ja naa. Seda ma tean, et ma kaldun veits ettepoole, aga käsi pole ma kunagi imelikult keeranud.. Eile tegin :S Aga see oli alguses. Pärast läks mu meelest juba paremini. Viimati sõitsin kuskil jaanuaris. Kui tihedalt hakkame trenni saama, muutub asi paremaks. Esimese trenni põhjal võib öelda, et Angelika on vääääga hea õpetaja! Muidu oli tore jälle seljas olla ja õiget trenni saada! Läks natuke ligadi-logadi, kohati tundus piltidelt vaadates(Maarja tegi pilte), et jalused on lühikesed. Küll parandame asja. Ahjaa, me käisime väljas sõitmas :), liivaplatsil, kus aeda polnud.



Peale trenni pesime valtrapid lõpuni puhtaks(st, et vahetasime lopustuvett). Kell oli juba nii palju, et võisime söötma minna. See läks nobedalt. Väsimus pressib ka peale.. Asi on selles, et vähe maganud, umbes 6 tundi max.. Lihtsalt pole varem magama jõudnud- palju teha :P

Homme hommik 5.45 äratus ja 1 kord veel söödame Einariga.

No comments: