Njaa, nagu ma olen juba mitu korda öelnud, ei saa ükski päev ilma actionita olla ju. Täna jälle too !märasälg! pani pea traadi alla ja lipsas läbi :S Parasjagu ei olnud voolu ka sees, sest me parandasime ju. No siis ta jooksis, pea upakil ja saba püsti. Teised jooksid teisel pool aeda.. Õnneks läbi ei pressinud. Ja siis Alo tõstis ühest kohast aia üles, et läheks tagasi, aga eiii. Siis tulid teised ja üks hakkas läbi pressima, aga nüüd oli juba vool sees ja ilmselt sai ta sutsaka ka kätte, aga õrna kahjuks.. Peamine on see, et ta ei pressinud end sealt läbi.. Nüüd oli umbes pool koplit traati maas.. Imelik oli see, et siis keegi ei läinud üle sellest. Ei julgenud minna. Väga hea, sest muidu oleks terve selle aia kari välja pääsenud. Lõpuks läks mära ka tagasi. On totu ikka. Iga päev mõtleb midagi uut välja..
Kuna mul vahepeal polnud midagi teha, aitasin bokse teha. 2 boksi jõudsin teha, siis sai valmis kõik. Njaa, see aeg polnudki enam midagi mul väljas teha(aiad korras), tulin maneeži talli ja aitasin hobuseid trennitüdrukutel valmis panna. Üheks hobuseks oli Princess Leia. Ta on 7 aastane, aga käitus nagu noor hobune- alles ratsastamisel hobune. See on tingitud sellest, et ta on kaua aega puhanud. Tegi kordel väheke peru ja lollitas. Üks tüdruk sai kordel natuke sõita ja vahepeal käis Angelika korra seljas. Siis läks jälle too tüdruk ja sai veel natuke teha. Trenn sai neil läbi ja Angelika arvas, et me võiks natuke sõita. Lihtsalt äkki ütles, et kas tahate :) Kuna Maris juba hommikul käis ja sai istaku trenni, siis läksime mina, Mari, Mari sõbranna Maarja ja Tuulika. Mina saingi tolle peruga sõita, sest ma olin teistest sõitjatest kõige kogenum. Võib öelda, et need olid ühed mu elu parimad 15 minutit. Tõsiselt! Tõusis nii hästi galopile, sisemise jalaga. Siin nad enamasti tõstavadki sisemise jalaga. No aga ta oli peru ju ja ma sain ka seda tunda. Tegi mulle kiiktooli, ette ja takka pani. Aga galopp oli küll väga hea ja pehme. Ma ikka mõtlesin ka palju, et mu jalad oleksid ilusti, õlad ka ja mis kõige tähtsam- et toetaks korralikult jalustele! Ja ma sain täna sellega hakkama :) Angelika ka ütles, et parem oli. Toetasin rohkem ja olin sirgem. 15 minutiga õpib tõesti palju. Hea hobune ka- Maikeni ratsastatud ja on palju häid kohti saanud. Näiteks teise koha noorte hobuste meistrivõistlustel 2007, 4 aastased koolisõidus. Vot sellise hobusega sain sõita natuke. Saame tulevikus veel, nagu öeldi. Uhke tunne natuke (A).
Peale seda aitasin natuke hobuseid sisse panna. Siis läksime Marisega maneeži ääri sisse loopima. Meie nö tööpäev sai läbi juba, aga me mõtlesime, et võiks midagi kasulikku veel teha. :)
Järgmiseks vaatasime Nicolai ja Maarja hüppetrenni, mida andis Ivo Ots(ta on nii nunnu- Maris ütles :D:D). Väga hästi andis trenni, loogiline ka.. Lausa Grand Prixil võistelnud. Ise sai ka kõrvalt kuulates palju targemaks. Nii hästi seletas, nii hobuse kui inimese kohta. Näiteks rääkis sellest, kuidas hobust pidama saada, kui ta kohe üldse ei taha seisma jääda.. Ja et hobune peab koguaeg ühtlaselt liikuma ja oota hobune ära, et ta hüppaks. Ise ei tohi kuskile ronima hakata ennem jne jne. Palju asju oli, mida kõike ei mäletagi.
Peale seda oli Nicolai tütre ja Angelika trenn. Nad ka hüppasid. Seda me kaua ei vaadanud, sest külm hakkas ja kõht hakkas korisema. Kaheksa aeg läksime Angelikaga Viljandisse shoppama. Siinne seltskond on ka nii tore. Kõik on meid juba omaks võtnud. Teevad meiega oma nalju ja suhtleme kõigiga hästi vabalt. Olen siin 4 päeva olnud, aga kõik on väga hea lihtsalt. Nii sõbralikud ja abivalmis, koostöö ka sujub. Hea on nii tööd teha. Nagu teine kodu juba. Nagu pere.
Lihased annavad ka tunda, aga see on ainult hea. Muskel on küll juba tugevam :O Aga kui tööd peale teha, pole nii hull.
Homme uus päev, uued tegemised. Eks näis.
2 comments:
"Peale seda oli Nicolai tütre ja Angelika trenn." Huvitav koht. Mina olen Angeelika ja minu isa on Nikolai! :D
Hahaha, kusjuures, ma ei tulnudki selle peale :D
Post a Comment