Ärkasin nagu ikka viimasel ajal, 5:50 ja kell 6 hakkasime söötma. Mariga söötsime ja sellega läks mingi 50 minutit. Mida rohkem harjutame, seda kiiremini läheb. Siis me sõime ja läksime tagasi voodisse ja silm vajus kinni. Nokkisin veits, aga magama ei saanud ju jääda. Täna taas talli päev ja kell saigi peagi 8.
Hobused läksid välja jälle suht halvasti. Ei tahtnud minna, pöörasid ringi, sõid silo ja vahtisid niisama. No siis tuli joosta ja karjuda ja saidki liikuma lõpuks.
Bokside tegemiseks ei kulunud ka üldse palju aega. 2 aastaste täkkude ja ponide tall oli päris puhas, märad olid palju heina alles jätnud, keskmine tall oli ka enam-vähem, aga maneeži tallis oli päris must juba, palju märgu kohti ja junne + heina kõvasti tallatud.. Täna pandi vähem heina igalepoole, kus palju boksis vedeles. Tegin ära väikses tallis- ikka 3, keskmine- 11, maneež- 13, märad- 11, kokku 38 boksi. Päris hea tulemus :D Ja mis kõige ägedam. Me saime kõik tallid enne lõunat tehtud. Lõuna on tavaliselt umbes 12 või nats peale, aga me lõpetasime enne 12-st. Aalo ütles, et nemad pole varem kunagi nii kähku valmis saanud. Jaanal oli vaja veel silo ja turvas ainult ära panna.
Nüüd oli meil pm juba vaba aeg. Käisin hobuseid näppimas, Tynke viisin ka välja, korjasin tee pealt Leopoldi junnid. Mari sai ka valmis ja läksime koos sööma. Kuna täna oli ilus ilm, va see tuul, siis mõtlesin, et võiks hobustest ja tallidest, koplitest jne pilte teha. Maris lubas mul oma kaamerat kasutada :) Proovisime kõiki hobuseid pildistada, aga see ei õnnestunud kohati, sest mõni sälg oli nii uudishimulik ja käis järgi muudkui ja teised liikusid niisama segamini(pildistatud ja pildistamata hobused). Ilusaid pilte sai :)
Taas oli meil vaba aega ja siis me p u h k a s i m e natuke. Varsti hakkasime sisse laskma, nagu ikka, 4-ja aeg kuskil. Kõik läks hästi, va viimase grupiga. Olympial ja Pierrot´l on vaja ju täku boksi ees seista ja siis häälitseda. Ma otu aga ei mõelnud nii väga sellele ja siis liginesin neile, aga mitte tagant, vaid külje pealt.. Üks hetk siis Olympia kergitas miski pärast tagumikku ja lõi mind istukile. Vasak põlv on lõhki ja verine, aga mitte palju õnneks.. Parem põlv paistes. Vasak puusanukk ja külg on sinine/punane, vasak kints läheb ka juba sinakamaks ja on nats kriimustatud/marraskil. Enne ütlesingi, et algas hästi ja lõppes halvasti.. Kuigi vast ikka hästi kuna oleks võinud hullemini ka minna.. Jaana rääkis, kuidas varsad ta ükskord nurka pressisid ja üle jooksid ja tal polnud kuhugi minna. Tulemuseks oli rangluu murd. Mul hakkas korra virvendama ka silme eest, kiskus mustaks, aga läks üle õnneks. Mari nägi kõike pealt(seisis pm mu ees) ja ta sai sellise šoki :( Ma usun, et ma oleks ka saanud. Ta kohe tuli mu juurde ja küsis, et kuidas on ja nö kaitses mind, sest kari oli ikka veel talli vahel pooleldi.. Tahtis mind sülle võtta ja ära viia sealt :D Nii äge ikka. Natuke aega oli eriti halb, aga pärast juba naersime ja tundsin paremini end. Ega 2 aastased ka lollitasid ja tõmblesid. Jaana lausa pidi eest ära jooksma, muidu oleks alla jäänud hobustele. Ja Lego ka tõmbles veits, nagu Ramseski. Ei tea mis viga oli.. Ma sõnusin vist midagi ära ka.. Tegelt mõtlesin ma seda endamisi, et täna polegi mingit actionit olnud.. Natukese aja pärast sain ja mitte vähe. Aga lõpp hea, kõik hea.
Mari käis arstiasju küsimas suures majas ja seejärel tuli Nic mind tohterdama. Sidus külmakoti jala peale ja pani briljantrohelist. Nii toredad ja muretsevad on ikka kõik. Muidugi on neil vastutus ka oma praktikantide üle, aga nad on sellised nagunii, igaljuhul. Pärast helistas veel ja küsis, et kas me torti ei taha :P Mäkerdas ennast ka rohelisega kokku ja siis me naersime :D Ütles, et nüüd ma olen ilus- jalad rohelised :D Puhkama pean ka.. Ei teagi, mis nüüd homme saab.. Bokse ma kindlalt teha ei saa.. Ma natuke lonkan ka.. Aga eks näis. Loodan, et paranen kiirelt, sest boksid, hobused ja teised sõbrad ootavad!
2 comments:
Jõhker. Eile lugesin su posti ja täna ööselnägin kohe unes, kuidas mind üks hobune ründa. :D Aga parane ruttu ja edu :)
:D See, mida õhtul mõtled, kajastub tihti kuidagi unes jah:D Peaasi,et see ainult unenäoks jääkski :P Juba paranen, aitäh Greteee :)
Post a Comment