Monday, June 14, 2010

14.06.10

Esimese asjana vaatasin kohe tipsut. Sügasin jälle. Ta on nii vahva! Toetab juba enamvähem õigele kohale ka. Sõrgats on juba püsti, aga päris õigele kohale ei toeta.

Lasime kohe ka ponikarja sisse, sest pidime nende aia ühe külje maha võtma, et uut aeda teha saaks. Ponid panime algul 1a. täkkude koplisse, aga pärast mõtlesime, et mõtekam ikka kuskile rohelise peale viia. Panime sugumärade tühja koplisse, Vihor ka sinna. Viisin Pascale ja tipsu ka õue. Päris kaua olid seal, aga see on hea tipsule. Kuigi ta magab nii sügavalt, kui talli saab ja on vääga väsinud. Äkki peaks teda seal vähem hoidma, sest ta peab suht palju seal käima ja jooksma. Mitte, et see halb oleks, aga ma arvan, et liiga palju ka hea pole..

Maris ja Janeli tegid bokse ja ma vedasin turvast. Siis hakkasime aeda maha võtma ja tuli lõuna. Peale seda lasime maneeži karja sisse, nad üldse ei tahtnud tulla. Kui see valmis, läksime aeda tegema. Ja see oli väääga suur koppel. Nagu VÄGA suur! Ja seda tegime väga kaua. Kuskil 3 ja pool tundi. Kohati oli nöör väga sõlmes, aga lõpuks saime hakkama. Aga meil oli Janeliga tore. Vahepeal tegime umbes 5 minutilisi pause paar korda. Tegime heinarullide otsas pilte, käisime ilusat tamme vaatamas ja pildistamas. Siis nägime uut liiki jänest. Päris naljakas oli. Täitsa hulluks oleme läinud siin juba :D Aga nalja peab saama!

Tagasi tulles hakkasime ka vaikselt toimetama. Pierrot viisin välja, Pascale ja Parma sisse(vöö ka jälle peale). Siis söötsime ja oligi taas valmis selleks päevaks!

13.06.10 Lühidalt..

Hommikul söötsin. Siis hakkasin hiljem hobuseid välja viima- Saliera, Vihor ja Lord. Parmale, Lordile ja Pascalele tõin rohelist. Bokse sain ka teha, 7 tk. Panin ka turvast ja pühkisin märade talli.

Ma ei saa mainimata jätta, et meie tipsu on ikka niii äge! Silitad teda, siis ta üritab vahest hammustada, kõrvad peadligi. Aga samas, kui ikka väga sügeleb kuskilt, hakkab ennast sügama või siis sind. Pascale pissis ja ta siis hoolega vaatas ja tõstis mokka. Ise nii pisike. Nii nunnu nägi välja. :)

Okei, siis ma tõin Olympia sisse ja kordetasin teda latiga. Ta on nii tubli, häälkäsklused on über selged. Lõpuks võisin juba nagu nö tavalise häälega öelda "galopp" ja ta kohe tõusis. Tubli hobu.

Siis tõin Vihori sisse ja ta sai oma lõunase kaera. Olympia ja Ants läksid ka välja. Parma ja Pascale tahtsid ka süüa. Pascale boksi puhastasin ka ära.

Õhtul enne söötmist tõime Janeli ära. Tagasi tulles Anne ja Nicolai toimetasid hobustega. Me siis võtsime nö üle selle. Tõin Lordi sisse, andsin rohelist kõigile. Ühesõnaga söötsime hobused ja Pascale tõin ka sisse.

Sunday, June 13, 2010

12.06.10

Hommikul siis viisin Pascale õue, et varss ka liikuda saaks normaalselt. Siis tõin Olympia sisse, andsin heina ja kaera. Tema sissetoomise ajal parandasin aeda ka. Ühest kohast oli alumine nöör katki ja maas, aga see sai kähku korda. Pascale oli sisse toodud vahepeal ja ma siis viisin jälle välja nad. Tegin bokse ka- 5.

Olympiale sain kordet teha. Kadi palus, et ma liigutaks teda üle lati. Nii sõnakuulelik hobune ju. Kõiki käsklusi teab väga hästi. Mõnus oli kordetada. Pärast sai kaera ja pulbrit kah ja siis viisin ta välja kah. Citta tõin sisse ja andsin täkkudele, Leopoldile, Pascalele lõunasöögi. Ants sai natuke müslit ja Vihor ka oma lõunasöögi. Lordile ja Parmale hein.

Maastikul käisime ka. Kadi palus jälle Cittaga sammu teha. Mari, Tuulika, Jaana ja Siret tahtsid ka tulla. Läksimegi siis väiksele maastikule. Metsa vahel on nii jube Cittaga käia, kui ta esimene on. Tegelt isegi Raiani taga pakkus traavi ja oli väga kiire.. Kohe kui metsast väljas, oli väga rahulik ja mõnus. Muidu oli täitsa tore maastik. Jaana oli Krissuga ja see tegi palju nalja :D

Tagasitulles viisime Mari ära ja ma käisin poes. Liivakule jõudes viisin Citta välja. Kes kuskil tallis või väljas olid, said natuke heina ja silo. Õhtul siis jälle Lego, Parma, Tynke, Vihor sisse ja hakkasin söötma. Maarja oli abiks, muidu oleksin üksi teinud kõike. Hein kah otsas. Otsisin siis boksidest natuke kuiva heina, natuke silo ja oligi tänaseks kõik.

Õhtul tegi Maarja mulle ilusa kalasaba :P

Friday, June 11, 2010

11.06.10 Lühidalt

Hommikul söötsin. Peale kogunemist viisin kohe Lordi välja ja lasime maneeži karja sisse- hein ja kaer neile. Kui kõik sai söödud, lasime välja need hobused, kes trenni ei lähe. Vihori viisin välja, Leia ja Pierrot keskmisesse talli, sest oli vaja sääsetõrjet teha. Tegingi ära, märade talli ka. Niii palju sääski on. Vähemaks neid jäi, aga täitsa kõrgele lae alla ka ei ulatanud seda vedelikku pritsima. Kui tõrje tehtud, puhastasin märade tallis jootjad ära. Homme peaks maneeži tallis sama tegema. Pascale viisime ka välja, sai seal korralikult koos varsaga ringi keblutada. Vahepeal ikka käisin vaatamas ka, mis nad seal teevad. Lord ka sisse. Siis sai päris kaua aeda värvitud. Homme peaks veel värvima, siis oleks siit talli juurest kõik aiad värvitud. :) Aitasin Citta valmis panna, puhastasin pool Emilit ära :D Ülejäänud tegi Mari.

Kell 8 jälle hobused välja, maneežikad ja ponid jälle. Parma sisse. Siis ikka söötmine ja oligi kõik. Ahjaa, täna öösel Parma vist varssubki. Jääme ootama!

Thursday, June 10, 2010

10.06.10

Hommikul kohe maneeži kari sisse, järgmisena sugumärad, sest neid oli vaja uude koplisse viia. Andsin neile natuke kaera ja siis niisama sügasime ja silitasime neid. Esimene asi, mis nad boksi tulles tegid, oligi sügamine- kõrvad, kaelad, tagumikud. Nii ära söödud. Sidusime varsa jalad ära, puhastasin Pascale boksi ja siis hakkas pihta. Uude koplisse viimine. Hobuseid oli 11 ja me 4-kesi vedasime neid. 1 ots oli ligikaudu 1000 sammu, ehk siis pm 1 km ja me käisime kokku seda 6 korda, ehk siis umbes 6000 sammu :D Päris hea. Päevanorm on 10 000 sammu. Väsitav ta oli järjest käia nii, aga see teeb ainult head. Jalad on küll rohkem trimmi läinud, mujalt ka. :) Ma viisin esimese korraga Malvina(hobune, kelle kõhu all istusin)- täiesti rahulik oli, ainult ees tahtis käia, siis oli kõik ok. Teisena viisin Seraphina. Kolmas oli kõige rahulikum hobune vist üldse- Ariadne(minu lemmik kohe esimesest päevast alates :)).

Kell oli juba päris palju. Viisin Lordi ka välja, et liigutada end ja värsket õhku saaks. Siis tulid lapsed, kes trennis käivad neljapäeviti ja reedeti. Algul pidi Nicolai andma, aga siis ta küsis, et kas ma saaks ise anna. Ütles, et minuga oldi väga rahul(kui nüüd alles need 2 tüdrukut käisid:)) ja ma võiks vabalt anda. Unustasin mainida, et vahepeal sada vihma ja ma sain päris märjaks, nii et vahetasin riided, võtsin paar ampsu süüa midagi ja läksin neid abistama valmispanemisel. Kõikide nimed selged ja hobused valmis, läksime trenni tegema. Küsisin, et kas nad latte tahaks teha. Nad olid väga rõõmsad selle üle. Elina pärast trenni lõpus ütles, et see on üks parimaid trenne, mis ta saanud on. Teised olid ka rahul :) Väga tore. Tahtsingi neile midagi huvitavat teha. Kõik olid väga tublid ka. Vahepeal mõtlesin, et mis ma teen siin, nad oskavad ju nii hästi ise ka. Raian jäi ka seinale korraks. Ta on see, kes alati peale trenni püherdab ja nii pahasti jäigi nüüd seinale. Ukse nurka. Aga utsitasin natuke stekiga ja siis pingutas ja sai püsti õnneks.

Kui Saliera sai välja viidud ja mõned teised ka, siis läksin lõunale ja peale lõunat võtsin kohe Walhalla ja Winona käsile. Kordetasin mõlemaid, Winonal ka külgratsmed. Winon on niii armas! Selline sonsu, täpselt nagu mulle meeldib. Natuke raskemat tüüpi, vankrihobu :P Tõsiselt sõbralik, seltsiv, mõistlik ja armas hobu. Määrisin preist jalga ka kreemiga.

Kell kukkus viis ja varsti sai Mari ka valmis, siis läksime poodi. Kell hakkas 6 saama tegelt juba. Tagasi tulles sõime natuke ja mõtlesime, et võiks ikka Lego boksi korda teha, kuna täna pidi selle täitsa heinast puhtaks tegema, aga kuna andsin trenni ja Mari ka tahtis seda tööd natuke proovida, oli ta ka seal ja siis me unustasime teistele öelda.. Tundsime, et peame ikka selle korda tegema. Alustasimegi kõiki õhtuseid töid kell 7 ja pool 9 saime valmis. Tõin Lego sisse, Saliera sisse, Parma ja Lord sisse. Välja lasime ka hobuseid. Maneežikad ja ponid. Peale seda käisin niidetud rohtu toomas. Lego saab ainult seda praegu ja Pascale ka. Siis jäi veel ülejäänude söötmine ja oligi kõik taas.

PS! Varss kasvab rõõmsalt. Kepsutab boksis ringi, vehib oma tagumiste jalgadega väga kõrgele. Kaval on ka- kui boksi läheme, tõuseb kohe püsti ja läheb Pascale selja taha peitu. Harjunud sellega, et tavapärased õhtused protsetuurid algavad nii :P Ja eile õues ta näksis emme järgi juba muru. Boksis on heina ennem ka söönud natuke, täna sõi ka muru. Nii armas on see pisike. Meie tipsu!

Wednesday, June 9, 2010

09.06.10

Esimese asjana puhastasin Pascale boksi. Tynke ja Saliera viisime välja, et all tallis rohkem ruumi oleks, kui kari sisse tuleb. Lasimegi kohe siis karja ka sissa ja andsime heina. Enne täkkude ümberkolimist jõudsime veel varsa jalad kinni siduda.

Sellega asi ühelpool, läksime Tuulika ja Aaloga uut akut aia külge panemas ja Tuulikaga võtsime kaks täkku käe otsa ja juhatasime nad uude koplisse. Nad jooksid natuke, läksid 2a. täkkude juurde, natuke nuuskisid ja jooksid veel ja nuuskisid jälle, osad said surakad tänu sellele ja oligi kõik. Täitsa viisakalt käitusid seal. Proovisime Lordi ka välja viia. Panime ta Ramsa aeda, kus ta natuke agea püsis, aga siis alt läbi vupsas nii, et traat läks puru.. Ja seal on 5000v sees, aga see ei lugenud midagi. Nicolai siis üritas talle voolu anda, mis ka teda eriti ei kõigutanud. Natuke tõmbas pead üles, aga muidu oli täiesti rahulik :S Huvitav loom... Mulk läks ka siis katki natuke ja parandasin selle kohe ära. Siis viidi Pascale varsaga välja ja vaatasin neid natuke aega. Varsa jalg on katki. Pascale oli talle jala peale astunud, tipsul kohe karv maas ja katki natuke.. :( Panime rohtu ja sidusime taas jalgu.

Siis läksime sugumäradele uut koplit tegema. Päris kiiresti sai tehtud. Tagasi tulles tõime Pascale sisse ja saime lõunale. Lõpetades viisin Lopsu välja ja tegin bokse, 7 sain teha täna. Varsa jalad sidusime ka jälle vahepeal ära ja siis tegime talle edasi- turvas, hein. Õhtul korjasin veel laudu, mis kuskil vedelesid ja maneeži karja aias tegin väikse ümbermuudatuse.

Õhtul tõin Ramsa sisse, Parma sisse, Puhh välja, Lord maneeži jooksma/liigutama. Pascalel jälle selline vastik köha. Tõstsime ta teise boksi ja ei pannud enam heina alla. Ainult turvas ja sööb praegu ainult rohelist.. Nüüd natuke hiljem oli tal juba parem olla. Söötsime hobused ja sidusime varsa jalad, Lord boksi ning oligi tänaseks kõik.


08.06.10

Teen lühidalt ja igavalt. Ei mingit pikalt seletamist. Proovin vähemalt :P

Hommikul söötsin, puhastasin Pascale boksi, panin Ramsese treiku peale- läks Ulvi juurde. Lasime maneeži karja sisse, siis läksime Aaloga 2a. täkkude aeda pooleks tegema, et 1a. täkud kõrvale panna. Tagasi tulles jälle Pascale boksi puhastamine, viskasin bokse peale, vaatasin vabahüppeid.

Andsin märadele heina, noorte märade kari sisse, siis andsin 1a. kaera, vaatasin veel vabahüppeid. Algul pidin ühele tüdrukule trenni andma, aga ta jäi haigeks ja siis Anne pakkus mulle Vegast. Käisime mina, Anne, Ingrit ja Nicolai. Uus koht jälle, pole varem käinud seda teed pidi. Väga mõnus ja rahulik oli olla. Lõõgastav maastik.

Kell hakkas 8 saama ja tõin Lego sisse, Parma ka. Välja lasime Leopoldi, Emili ja Raiani. Noorte kari sai küige esimesena muidugi.. Siis viisime Puhhi ja Rassut välja, Puhh ehmatas poiste peale ja tõmbas käest, aga õnneks jäi 10m eemale seisma ja ootas rahulikult. Pärast hakkasime söötma ja jõudiski vaba aeg kätte..