Siis vaatasin, et keegi jälle aiast välja. Rose seekord. Tõime kohe Maagia ja saime ta aeda tagasi, aga kohe meie nina alla ta lihtsalt vupsas alt läbi. Mõtlesime siis kõik juba sisse lasta, sest sellel karjamaal eriti süüa polnudki enam. Käisime Marisega kopleid parandamas. Vaatasime noorte täkkude aiad ka üle. Neil on seal nii palju süüa ja nii palju sääski ja kihulasi. Arvasid, et me läheme neile järgi, aga ei. Tagasi jõudes hakkasime aeda värvima, vahepeal tõstsime varsa käru peale.... ja siis värvisime edasi. Nüüd oli juba lõuna aeg käes ja peale seda viisime Pascale natukeseks välja. Andsin heina ja vett talle ka.
Mul on kõrva taga väiksed munad, lümfisõlmed paistes(jah, seal on ka neid). Käisingi mingi poole 3 aeg arsti juures, verd andmas. Õnneks põletikku polnud, aga mul on ilmselt ka mingi allergia, sest putukahammustused lähevad nii suureks, kõvaks, kuumaks ja sügelevaks. Apteegist ostsingi siis kreemi allergia vähendamiseks, külmageeli ja elastiku- 2 viimast jala jaoks. Nüüd oli juba kiire kiire, sest pidime neljast trenni minema. Palusin Janelil Vegas tuua ja andsin talle selle eest banaani ja mandariini :D. Olime siis puhastamisega poole peal ja Anx ütles, et me mõne hobuse välja viiks. Viisimegi Robini ja Martini Dry. Vegas, Vegas. Tore grupihobune. Aga ma ei saa temaga võistelda, sest ma tahan korralikult sõita, mitte lihtsalt skeemi kuidagi läbi kulgeda. Ringid peaksid ikka ringi moodi olema jne. Sõitsin temaga ja siis sain aru, et pole mõtet võistelda temaga ja üldse. Kõik said nagu aru minust, sest ma olen nüüd viimasel ajal üldse vähe sõita saanud ja erinevate hobustega. Njaa.. Proovisin korra Leiaga ka, aga ei tule midagi võistlemisest välja, kui ainult max paar korda sõita saab. Mis harmoonia või koostöö hea saab hobusega tekkida, kui sõidad kuu ja poole jooksul temaga 2,3 korda? Kui midagi teha, siis korralikult. Maris läheb temaga võistlema. Eelmine nädal sai ta vähemalt 5 päeva jutti temaga sõita ja see nädal ka sõidab. Nii peabki. See ongi selle eelduseks, et sa mõistad hobust ja tema sind. Õpid tundma teda ja tead neid nö nippe, mida tal vaja on. Leial on ka omad nipid, mis Marisel selged. Marisele hoian pöialt, tal läheb Leiaga väga hästi trennidest tegelikult.
Kuna ma Leiaga lõpetasin, siis pesin ka teda. Niii mõnuleb see loom. Oma uued saapad pesin ka puhtaks, aga siis Kadi rääkis, et lihtsalt paneks seepi peale ja ei võtakski ära. Kusjuures, olen näinud jah, et nad teevad ka nii. Kasulikum nahale.
Maris käis Krissuga ka trennis. Ta on väga tubli juba ja näeb ka palju parem välja. Ei ole nii ümar enam. Siis tõin Martini sisse, kuna see jooksis hulluks end seal, täitsa märg oli.
Täna tuli Mari tagasi :) Käisime kolmekesi järel tal. Sidusime varssa, andsin rohud, puhastasin boksi, andsin Pascale silo natuke, viisin Krissu välja. Kell veerand 11 pidime Cili, Ariadne ja Malvina sisse tooma Ulvi jaoks. Imperiat ei saanud kätte, siis lasime karja sisse. Said puhata ja kaera süüa. Andsime heinad ära. Esimesena siis Ulvi vaatas Malvinat- polnud tiine. 2. Cili- pole tiine, 3. Seraphina- tiine, 4. Ariadne- pole tiine, 5. Lavetta- tiine u. 50 päeva juba. :) Kell oli 12 ja saimegi voodisse lõpuks.
No comments:
Post a Comment