Siis pidime puid laduma ja peale seda läksime lõkkeplatsi koristama. Riisusime ja tõstsime lõket kokku rohkem. Päris tükk tegemist oli. Nüüd kõht juba korises kõvasti ja kui valmis saime, läksimegi sööma. Peale lõunat õpetas Nicolai meid murutraktoriga sõitma. Nii lihtne. Ma siis hakkasingi lõkkeplatsi ümbrust niitma. Varsti jälle võistlused, siis peab muru niidetud olema! Palju ilusam sai. Kahjuks hakkas vihma sadama ja saime suht läbimärjaks. Läksimegi siis tuppa kuivama, üles soojenema ja panime kuivad riided selga.
Sidusime varsa jalad ära. Nüüd siis hakkasime Marisega talle tegema. Ma panin turvast boksidesse(märade tallis). All tallis sain 8 boksi teha, panin turvast kõikidesse boksidesse. Tynke ja Robini boksid olid sellised, et keskelt täiesti lirtsus. Pärast said hea pehme aseme endale sinna :) Kui see sai valmis, läksime jälle niitma. Maris vikatiga ja ma traktoriga jälle. Võikski niitma jääda, nii mugav ja lihtne sõita ja teha. Seisime natuke välja ja siis ma äkki nägin, et hobune on nagu lahti, jookseb põllu peal ringi. Oligi. Roxalena muidugi. Kolmveerand tundi läks aega. Teine kord võtame kohe teise hobuse, oleme targemad.
Trenni sain ka täna. Emiliga sõitsin, Anx andis trenni. Mida rohkem sõidan, seda paremini saan aru ja saan paremini hakkama. Ta liikus ilusti all ka vahepeal, aga kõigub suht.. Sest ma ise ei oska nii hästi. Galopiga oli nii, et proovisin nii tõsta, et väliselt nagu midagi aru ei saakski, et midagi teen seal seljas. Nii peabki olema. Paar korda läks mööda, ise olen süüdi, aga pärast oli nii mõnus tunne endal, kui pidin minimaalselt märku andma. Väga hea. Istakuga ka palju tööd, selles suhtes, et jalad ei oleks nagu lennukitiivad galopi ajal. Traavi ajal suudan hoida, täisistakus ei suuda eriti, sest ma ei oska väga jalustele maksimaalselt toetada. Kohati nagu parem, aga pean harjutama veel.. Ja sõitsin kannustega, teist korda elus! Seda hobust on lihtsalt säärega raske edasi sõita. Peab tugev säär ikka olema.. Muidu oli Anx mu istakuga rahul, mingi aeg oli see nagu väga hea :) Algus seegi. Tasa ja targu ikka.
Õhtul siis tõin täkud sisse, söötsime hobused, mässasime varsaga- jalad, rohud. Rääkisime Ulviga juttu. Täna tuli tema hobune siia, sest võistlused on, kust ta osa võtab. Käib siin harjutamas siis. Lousia loodetavasti täna öösel varssub. Ulvi arvas kah, et täna võib tulla. Eks näis, jääme ootama :) Ahjaa, ponud tõime ka sisse, et puhata saaksid.. Päevläbi pm jooksid traavi, sest kihulased ajasid neid hulluks.. Nagu teisigi hobuseid :/
No comments:
Post a Comment