Monday, June 14, 2010

14.06.10

Esimese asjana vaatasin kohe tipsut. Sügasin jälle. Ta on nii vahva! Toetab juba enamvähem õigele kohale ka. Sõrgats on juba püsti, aga päris õigele kohale ei toeta.

Lasime kohe ka ponikarja sisse, sest pidime nende aia ühe külje maha võtma, et uut aeda teha saaks. Ponid panime algul 1a. täkkude koplisse, aga pärast mõtlesime, et mõtekam ikka kuskile rohelise peale viia. Panime sugumärade tühja koplisse, Vihor ka sinna. Viisin Pascale ja tipsu ka õue. Päris kaua olid seal, aga see on hea tipsule. Kuigi ta magab nii sügavalt, kui talli saab ja on vääga väsinud. Äkki peaks teda seal vähem hoidma, sest ta peab suht palju seal käima ja jooksma. Mitte, et see halb oleks, aga ma arvan, et liiga palju ka hea pole..

Maris ja Janeli tegid bokse ja ma vedasin turvast. Siis hakkasime aeda maha võtma ja tuli lõuna. Peale seda lasime maneeži karja sisse, nad üldse ei tahtnud tulla. Kui see valmis, läksime aeda tegema. Ja see oli väääga suur koppel. Nagu VÄGA suur! Ja seda tegime väga kaua. Kuskil 3 ja pool tundi. Kohati oli nöör väga sõlmes, aga lõpuks saime hakkama. Aga meil oli Janeliga tore. Vahepeal tegime umbes 5 minutilisi pause paar korda. Tegime heinarullide otsas pilte, käisime ilusat tamme vaatamas ja pildistamas. Siis nägime uut liiki jänest. Päris naljakas oli. Täitsa hulluks oleme läinud siin juba :D Aga nalja peab saama!

Tagasi tulles hakkasime ka vaikselt toimetama. Pierrot viisin välja, Pascale ja Parma sisse(vöö ka jälle peale). Siis söötsime ja oligi taas valmis selleks päevaks!

13.06.10 Lühidalt..

Hommikul söötsin. Siis hakkasin hiljem hobuseid välja viima- Saliera, Vihor ja Lord. Parmale, Lordile ja Pascalele tõin rohelist. Bokse sain ka teha, 7 tk. Panin ka turvast ja pühkisin märade talli.

Ma ei saa mainimata jätta, et meie tipsu on ikka niii äge! Silitad teda, siis ta üritab vahest hammustada, kõrvad peadligi. Aga samas, kui ikka väga sügeleb kuskilt, hakkab ennast sügama või siis sind. Pascale pissis ja ta siis hoolega vaatas ja tõstis mokka. Ise nii pisike. Nii nunnu nägi välja. :)

Okei, siis ma tõin Olympia sisse ja kordetasin teda latiga. Ta on nii tubli, häälkäsklused on über selged. Lõpuks võisin juba nagu nö tavalise häälega öelda "galopp" ja ta kohe tõusis. Tubli hobu.

Siis tõin Vihori sisse ja ta sai oma lõunase kaera. Olympia ja Ants läksid ka välja. Parma ja Pascale tahtsid ka süüa. Pascale boksi puhastasin ka ära.

Õhtul enne söötmist tõime Janeli ära. Tagasi tulles Anne ja Nicolai toimetasid hobustega. Me siis võtsime nö üle selle. Tõin Lordi sisse, andsin rohelist kõigile. Ühesõnaga söötsime hobused ja Pascale tõin ka sisse.

Sunday, June 13, 2010

12.06.10

Hommikul siis viisin Pascale õue, et varss ka liikuda saaks normaalselt. Siis tõin Olympia sisse, andsin heina ja kaera. Tema sissetoomise ajal parandasin aeda ka. Ühest kohast oli alumine nöör katki ja maas, aga see sai kähku korda. Pascale oli sisse toodud vahepeal ja ma siis viisin jälle välja nad. Tegin bokse ka- 5.

Olympiale sain kordet teha. Kadi palus, et ma liigutaks teda üle lati. Nii sõnakuulelik hobune ju. Kõiki käsklusi teab väga hästi. Mõnus oli kordetada. Pärast sai kaera ja pulbrit kah ja siis viisin ta välja kah. Citta tõin sisse ja andsin täkkudele, Leopoldile, Pascalele lõunasöögi. Ants sai natuke müslit ja Vihor ka oma lõunasöögi. Lordile ja Parmale hein.

Maastikul käisime ka. Kadi palus jälle Cittaga sammu teha. Mari, Tuulika, Jaana ja Siret tahtsid ka tulla. Läksimegi siis väiksele maastikule. Metsa vahel on nii jube Cittaga käia, kui ta esimene on. Tegelt isegi Raiani taga pakkus traavi ja oli väga kiire.. Kohe kui metsast väljas, oli väga rahulik ja mõnus. Muidu oli täitsa tore maastik. Jaana oli Krissuga ja see tegi palju nalja :D

Tagasitulles viisime Mari ära ja ma käisin poes. Liivakule jõudes viisin Citta välja. Kes kuskil tallis või väljas olid, said natuke heina ja silo. Õhtul siis jälle Lego, Parma, Tynke, Vihor sisse ja hakkasin söötma. Maarja oli abiks, muidu oleksin üksi teinud kõike. Hein kah otsas. Otsisin siis boksidest natuke kuiva heina, natuke silo ja oligi tänaseks kõik.

Õhtul tegi Maarja mulle ilusa kalasaba :P

Friday, June 11, 2010

11.06.10 Lühidalt

Hommikul söötsin. Peale kogunemist viisin kohe Lordi välja ja lasime maneeži karja sisse- hein ja kaer neile. Kui kõik sai söödud, lasime välja need hobused, kes trenni ei lähe. Vihori viisin välja, Leia ja Pierrot keskmisesse talli, sest oli vaja sääsetõrjet teha. Tegingi ära, märade talli ka. Niii palju sääski on. Vähemaks neid jäi, aga täitsa kõrgele lae alla ka ei ulatanud seda vedelikku pritsima. Kui tõrje tehtud, puhastasin märade tallis jootjad ära. Homme peaks maneeži tallis sama tegema. Pascale viisime ka välja, sai seal korralikult koos varsaga ringi keblutada. Vahepeal ikka käisin vaatamas ka, mis nad seal teevad. Lord ka sisse. Siis sai päris kaua aeda värvitud. Homme peaks veel värvima, siis oleks siit talli juurest kõik aiad värvitud. :) Aitasin Citta valmis panna, puhastasin pool Emilit ära :D Ülejäänud tegi Mari.

Kell 8 jälle hobused välja, maneežikad ja ponid jälle. Parma sisse. Siis ikka söötmine ja oligi kõik. Ahjaa, täna öösel Parma vist varssubki. Jääme ootama!

Thursday, June 10, 2010

10.06.10

Hommikul kohe maneeži kari sisse, järgmisena sugumärad, sest neid oli vaja uude koplisse viia. Andsin neile natuke kaera ja siis niisama sügasime ja silitasime neid. Esimene asi, mis nad boksi tulles tegid, oligi sügamine- kõrvad, kaelad, tagumikud. Nii ära söödud. Sidusime varsa jalad ära, puhastasin Pascale boksi ja siis hakkas pihta. Uude koplisse viimine. Hobuseid oli 11 ja me 4-kesi vedasime neid. 1 ots oli ligikaudu 1000 sammu, ehk siis pm 1 km ja me käisime kokku seda 6 korda, ehk siis umbes 6000 sammu :D Päris hea. Päevanorm on 10 000 sammu. Väsitav ta oli järjest käia nii, aga see teeb ainult head. Jalad on küll rohkem trimmi läinud, mujalt ka. :) Ma viisin esimese korraga Malvina(hobune, kelle kõhu all istusin)- täiesti rahulik oli, ainult ees tahtis käia, siis oli kõik ok. Teisena viisin Seraphina. Kolmas oli kõige rahulikum hobune vist üldse- Ariadne(minu lemmik kohe esimesest päevast alates :)).

Kell oli juba päris palju. Viisin Lordi ka välja, et liigutada end ja värsket õhku saaks. Siis tulid lapsed, kes trennis käivad neljapäeviti ja reedeti. Algul pidi Nicolai andma, aga siis ta küsis, et kas ma saaks ise anna. Ütles, et minuga oldi väga rahul(kui nüüd alles need 2 tüdrukut käisid:)) ja ma võiks vabalt anda. Unustasin mainida, et vahepeal sada vihma ja ma sain päris märjaks, nii et vahetasin riided, võtsin paar ampsu süüa midagi ja läksin neid abistama valmispanemisel. Kõikide nimed selged ja hobused valmis, läksime trenni tegema. Küsisin, et kas nad latte tahaks teha. Nad olid väga rõõmsad selle üle. Elina pärast trenni lõpus ütles, et see on üks parimaid trenne, mis ta saanud on. Teised olid ka rahul :) Väga tore. Tahtsingi neile midagi huvitavat teha. Kõik olid väga tublid ka. Vahepeal mõtlesin, et mis ma teen siin, nad oskavad ju nii hästi ise ka. Raian jäi ka seinale korraks. Ta on see, kes alati peale trenni püherdab ja nii pahasti jäigi nüüd seinale. Ukse nurka. Aga utsitasin natuke stekiga ja siis pingutas ja sai püsti õnneks.

Kui Saliera sai välja viidud ja mõned teised ka, siis läksin lõunale ja peale lõunat võtsin kohe Walhalla ja Winona käsile. Kordetasin mõlemaid, Winonal ka külgratsmed. Winon on niii armas! Selline sonsu, täpselt nagu mulle meeldib. Natuke raskemat tüüpi, vankrihobu :P Tõsiselt sõbralik, seltsiv, mõistlik ja armas hobu. Määrisin preist jalga ka kreemiga.

Kell kukkus viis ja varsti sai Mari ka valmis, siis läksime poodi. Kell hakkas 6 saama tegelt juba. Tagasi tulles sõime natuke ja mõtlesime, et võiks ikka Lego boksi korda teha, kuna täna pidi selle täitsa heinast puhtaks tegema, aga kuna andsin trenni ja Mari ka tahtis seda tööd natuke proovida, oli ta ka seal ja siis me unustasime teistele öelda.. Tundsime, et peame ikka selle korda tegema. Alustasimegi kõiki õhtuseid töid kell 7 ja pool 9 saime valmis. Tõin Lego sisse, Saliera sisse, Parma ja Lord sisse. Välja lasime ka hobuseid. Maneežikad ja ponid. Peale seda käisin niidetud rohtu toomas. Lego saab ainult seda praegu ja Pascale ka. Siis jäi veel ülejäänude söötmine ja oligi kõik taas.

PS! Varss kasvab rõõmsalt. Kepsutab boksis ringi, vehib oma tagumiste jalgadega väga kõrgele. Kaval on ka- kui boksi läheme, tõuseb kohe püsti ja läheb Pascale selja taha peitu. Harjunud sellega, et tavapärased õhtused protsetuurid algavad nii :P Ja eile õues ta näksis emme järgi juba muru. Boksis on heina ennem ka söönud natuke, täna sõi ka muru. Nii armas on see pisike. Meie tipsu!

Wednesday, June 9, 2010

09.06.10

Esimese asjana puhastasin Pascale boksi. Tynke ja Saliera viisime välja, et all tallis rohkem ruumi oleks, kui kari sisse tuleb. Lasimegi kohe siis karja ka sissa ja andsime heina. Enne täkkude ümberkolimist jõudsime veel varsa jalad kinni siduda.

Sellega asi ühelpool, läksime Tuulika ja Aaloga uut akut aia külge panemas ja Tuulikaga võtsime kaks täkku käe otsa ja juhatasime nad uude koplisse. Nad jooksid natuke, läksid 2a. täkkude juurde, natuke nuuskisid ja jooksid veel ja nuuskisid jälle, osad said surakad tänu sellele ja oligi kõik. Täitsa viisakalt käitusid seal. Proovisime Lordi ka välja viia. Panime ta Ramsa aeda, kus ta natuke agea püsis, aga siis alt läbi vupsas nii, et traat läks puru.. Ja seal on 5000v sees, aga see ei lugenud midagi. Nicolai siis üritas talle voolu anda, mis ka teda eriti ei kõigutanud. Natuke tõmbas pead üles, aga muidu oli täiesti rahulik :S Huvitav loom... Mulk läks ka siis katki natuke ja parandasin selle kohe ära. Siis viidi Pascale varsaga välja ja vaatasin neid natuke aega. Varsa jalg on katki. Pascale oli talle jala peale astunud, tipsul kohe karv maas ja katki natuke.. :( Panime rohtu ja sidusime taas jalgu.

Siis läksime sugumäradele uut koplit tegema. Päris kiiresti sai tehtud. Tagasi tulles tõime Pascale sisse ja saime lõunale. Lõpetades viisin Lopsu välja ja tegin bokse, 7 sain teha täna. Varsa jalad sidusime ka jälle vahepeal ära ja siis tegime talle edasi- turvas, hein. Õhtul korjasin veel laudu, mis kuskil vedelesid ja maneeži karja aias tegin väikse ümbermuudatuse.

Õhtul tõin Ramsa sisse, Parma sisse, Puhh välja, Lord maneeži jooksma/liigutama. Pascalel jälle selline vastik köha. Tõstsime ta teise boksi ja ei pannud enam heina alla. Ainult turvas ja sööb praegu ainult rohelist.. Nüüd natuke hiljem oli tal juba parem olla. Söötsime hobused ja sidusime varsa jalad, Lord boksi ning oligi tänaseks kõik.


08.06.10

Teen lühidalt ja igavalt. Ei mingit pikalt seletamist. Proovin vähemalt :P

Hommikul söötsin, puhastasin Pascale boksi, panin Ramsese treiku peale- läks Ulvi juurde. Lasime maneeži karja sisse, siis läksime Aaloga 2a. täkkude aeda pooleks tegema, et 1a. täkud kõrvale panna. Tagasi tulles jälle Pascale boksi puhastamine, viskasin bokse peale, vaatasin vabahüppeid.

Andsin märadele heina, noorte märade kari sisse, siis andsin 1a. kaera, vaatasin veel vabahüppeid. Algul pidin ühele tüdrukule trenni andma, aga ta jäi haigeks ja siis Anne pakkus mulle Vegast. Käisime mina, Anne, Ingrit ja Nicolai. Uus koht jälle, pole varem käinud seda teed pidi. Väga mõnus ja rahulik oli olla. Lõõgastav maastik.

Kell hakkas 8 saama ja tõin Lego sisse, Parma ka. Välja lasime Leopoldi, Emili ja Raiani. Noorte kari sai küige esimesena muidugi.. Siis viisime Puhhi ja Rassut välja, Puhh ehmatas poiste peale ja tõmbas käest, aga õnneks jäi 10m eemale seisma ja ootas rahulikult. Pärast hakkasime söötma ja jõudiski vaba aeg kätte..

Tuesday, June 8, 2010

07.06.10

Hommik algas sellega, et viisime Saliera ja Tynke välja. Maneeži karja lasime ka siis sisse, Vihori viisin välja. Rasputini ja Silvesteri tõime sisse, kaer neile. Marisega puhastasime kaerakäru. Käisin varsa juures- nii tugevaks ja kaitsvaks on muutunud. Silitasin teda ja siis ta teeb vahepeal kurja nägu ja üritab oma väikeste hammastega hammustada :D Nii nunnu on see tegelt.

Poole kümne aeg tuli kaer. Ma ei kujuta ettegi, mitu tonni, aga päris korralikult. Loopisimegi kaera kella poole kümnest veerand 12-ni. Vahepeal tulid Malvina ja Wildrose koju tagasi. Võtsin Malvina maha. Martini läks ka koju, mina paningi peale, väikse pusimisega, aga lõpuks saime ilusti peale. Siis kühveldasime kaera edasi.

Täna sain praktikal olles esimest korda trenni anda. Olen ennem ka andnud. Sellistele täitsa algajatele või natuke rohkem oskajatele andmisega saan ilusti hakkama. Vegas käis esimene trenn ühe tüdrukuga, kes on 2a sõitnud, 2 korda nädalas Kallaste juures. Selle lühikese ajaga õppis ta palju ja jäi rahule. Hea tunne oli endal ka. Pärast tulid veel 2 tüdrukut, kes pole üldse sõitnud. Nemad olid ka väga tublid. Mina andsin Vegasega ja Janeli Maagiaga trenni. (Y)

Nüüd oli kell nii palju, et pidime Marise bussi peale viima. Käisime poes ja tagasi tulles viisime Maagia ja Vegase välja. Ants ja Vihor tulid sisse. Walhalla jäi üksi keskmisesse talli ja viisin ta siis alla talli, sest ta nii jubedalt karjus. Sai oma Donna juurde, siis oli rahul. Viisime Mariga Wendy ja Cili välja. Wendy käiks nagu esimest korda seda teed..

Kell lõi nii palju, et võisin magama minna. Magasin kuskil poole 7-st poole 8-ni. Hea uni oli.. Siis jõudsin täkud sisse tuua, märad ka. Nüüd jõudsid teised maastikult tagasi ja kui ma olin märad sisse toonud, vaatasin, et mida need 3a vaatavad. Vaatasin ka ja nägin- keegi kappab rõõmsalt nende poole. Lord taaskord. Teist korda.. Tõin ta talli ööseks. Siis alustasime söötmisega, puhastasin Pascale boksi ja panin heina alla ja oligi kõik.

Monday, June 7, 2010

06.06.10 Koolisõidu ABC II etapp

Täna sain taas tähtsat tööd teha, ainult teistsugust. Nimelt, olin sekretariaadis Piretil abiks. Üli rahul olen, et meil selline võimalus üldse on. See annab nii palju juurde. TÄNAN! :)

Ma siis pidin stardijärjekordi, tulemusi jm printima. Lugesin ette punktid, vead jm. See mu ülesanne oligi pm. Aga vahepeal oli nii kiire, sest otsisin Ulvit, kuna ta telefon paaniliselt helises ja siis ma jooksin ja viisin selle talle. Tükk aega kuumasin suurest jooksmisest.

Maris sai oma sõidus esimese koha! Nagu WOW! ÜLISUPER!! Midagi nii head keegi ei osanud oodata. Aga see on tubli ja raske töö tulemus. 2 nädalat higi ja lihasevalu! Aga nii tublid olid mõlemad- nii Leia ja eriti MARIS! :) Maarja sai ka oma sõidus esimese koha! VERY GOOD. Meie omad üldse olid seekord eriti tublid. Nicolai sai teise koha, Marit kolmanda. Eliise, Roosi ja Silvia olid ka väga tublid :) Kadi sai teise ja kolmanda koha! Tubli töö!


Saturday, June 5, 2010

05.06.10

Kolmas puhkepäev. Trenne väga ei vaadanud, palju muudki oli teha. Mul oli toas nii igav ja ma pidin lihtsalt midagi tegema. Aitasingi siis turvast boksidesse panna, peale visata hunnikuid. Varsal aitasin jalgu siduda, hoidsin kinni teda, Priidu aitas pikali panna. :) Siis Joosep vaatas täkkude hambaid, sugumäradel tegi hambaid täna- Pascalel ja Lousial. Väga äge. Homme täkkudel ilmselt.

Õhtul mässasime ka ringi, tõin Vegase sisse, näitasin varustuse kätte jne. Süüa ka sai jälle palju, palju erinevaid asju. Kõht on punnis nüüd..

Siis saime teada, et üks eesti laulja on ka siin, päris huvitav. Vaatas trenni. Ma ei ütle avalikult, kes see oli. Kui tahate teada, siis MSN :D:D:D

Homme on võistlused ja ma olen sekretariaadis :) ÄGE! Head ööd!

Friday, June 4, 2010

04.06.10

Hommik algas Jamesi trennide vaatamisega. Päeva jooksul sai seda ikka tehtud korralikult. Süüa saame majas nüüd, kui James siin on :P Täna olin isegi natuke rohkem toas, puhkasin. Aga aitasin ka. Hobuseid välja viia, sööta natuke, varssa hoida. Nicolai tundis täna muret, et ega ma pettunud pole, et võistelda ei saa. Ei ole. Ja õnneks ta sai ka aru, et miks ma ei taha võistelda. Ta teab ka, kellega ja kuidas ma sõita olen saanud. Meil on siis üks programm, kuhu paneme trennid kirja ja tema näeb ka neid oma arvutist. Ütleski, et olen saanud nii ebastabiilselt sõita vms. Erinevate hobustega jne. Aga ma olen rahul, sest tunnen, et õige on võistlema minna siis, kui tunnen hobust ja koostöö toimib.

Priidu hobune pääses ka boksist välja. Sõi Lego nina all rohelist rahulikult, siis jooksis eest, Lego oli täkku täis. Lõpuks jooksis ta ratsaplatsile, mis on aiaga piiritletud ja siis sain ta kätte ja viisin boksi. :P On Aabram alles.

Ulvi askeldas Pascalega ka, praegu tundus kõik ok. Varss on ka nii tubli ja elujõudu täis!

03.06.10

Esimene puhkepäev. Toimetasin natuke niisama ringi, üritasin toas istuda ja lihtsalt puhata. Midagi ikka aitasin teha ka. Õhtul tuli James, see nv on jälle Jamesi trennid. Aitasin varssa süstida. Kahekesi ei saanud eriti hakkama, sest Janeli pole varem süstinud ja varss oli natuke ärevil. Jalgu sidusin ka. Ja puhkaaaasin palju, palju, palju :)

Marisel oli tungiv soov skeemi läbi joosta, ise. Nii me siis läksimegi kuskil veerand 12 õhtul seda harjutama. Mari ja Janeli lihtsalt irnusid, kui me "galoppi" jooksime :D Aga ei, meil oli väga lõbus õhtu. Enne skeemi harjutamist saime toas ikka korraliku kõhutäie naerda. Minul ja Marisel võttis lausa pisarad lahti. Niii äge seltskond ikka! :)

02.06.10

Hommikul söötsin ja puhastasin Pasca boksi. Louisalt me ootasimegi, et täna öösel poegib. Poegiski. Aga varssa pole enam. Kurb.. Kõik ootasime väga....

Siis vaatasin, et keegi jälle aiast välja. Rose seekord. Tõime kohe Maagia ja saime ta aeda tagasi, aga kohe meie nina alla ta lihtsalt vupsas alt läbi. Mõtlesime siis kõik juba sisse lasta, sest sellel karjamaal eriti süüa polnudki enam. Käisime Marisega kopleid parandamas. Vaatasime noorte täkkude aiad ka üle. Neil on seal nii palju süüa ja nii palju sääski ja kihulasi. Arvasid, et me läheme neile järgi, aga ei. Tagasi jõudes hakkasime aeda värvima, vahepeal tõstsime varsa käru peale.... ja siis värvisime edasi. Nüüd oli juba lõuna aeg käes ja peale seda viisime Pascale natukeseks välja. Andsin heina ja vett talle ka.

Mul on kõrva taga väiksed munad, lümfisõlmed paistes(jah, seal on ka neid). Käisingi mingi poole 3 aeg arsti juures, verd andmas. Õnneks põletikku polnud, aga mul on ilmselt ka mingi allergia, sest putukahammustused lähevad nii suureks, kõvaks, kuumaks ja sügelevaks. Apteegist ostsingi siis kreemi allergia vähendamiseks, külmageeli ja elastiku- 2 viimast jala jaoks. Nüüd oli juba kiire kiire, sest pidime neljast trenni minema. Palusin Janelil Vegas tuua ja andsin talle selle eest banaani ja mandariini :D. Olime siis puhastamisega poole peal ja Anx ütles, et me mõne hobuse välja viiks. Viisimegi Robini ja Martini Dry. Vegas, Vegas. Tore grupihobune. Aga ma ei saa temaga võistelda, sest ma tahan korralikult sõita, mitte lihtsalt skeemi kuidagi läbi kulgeda. Ringid peaksid ikka ringi moodi olema jne. Sõitsin temaga ja siis sain aru, et pole mõtet võistelda temaga ja üldse. Kõik said nagu aru minust, sest ma olen nüüd viimasel ajal üldse vähe sõita saanud ja erinevate hobustega. Njaa.. Proovisin korra Leiaga ka, aga ei tule midagi võistlemisest välja, kui ainult max paar korda sõita saab. Mis harmoonia või koostöö hea saab hobusega tekkida, kui sõidad kuu ja poole jooksul temaga 2,3 korda? Kui midagi teha, siis korralikult. Maris läheb temaga võistlema. Eelmine nädal sai ta vähemalt 5 päeva jutti temaga sõita ja see nädal ka sõidab. Nii peabki. See ongi selle eelduseks, et sa mõistad hobust ja tema sind. Õpid tundma teda ja tead neid nö nippe, mida tal vaja on. Leial on ka omad nipid, mis Marisel selged. Marisele hoian pöialt, tal läheb Leiaga väga hästi trennidest tegelikult.

Kuna ma Leiaga lõpetasin, siis pesin ka teda. Niii mõnuleb see loom. Oma uued saapad pesin ka puhtaks, aga siis Kadi rääkis, et lihtsalt paneks seepi peale ja ei võtakski ära. Kusjuures, olen näinud jah, et nad teevad ka nii. Kasulikum nahale.

Maris käis Krissuga ka trennis. Ta on väga tubli juba ja näeb ka palju parem välja. Ei ole nii ümar enam. Siis tõin Martini sisse, kuna see jooksis hulluks end seal, täitsa märg oli.

Täna tuli Mari tagasi :) Käisime kolmekesi järel tal. Sidusime varssa, andsin rohud, puhastasin boksi, andsin Pascale silo natuke, viisin Krissu välja. Kell veerand 11 pidime Cili, Ariadne ja Malvina sisse tooma Ulvi jaoks. Imperiat ei saanud kätte, siis lasime karja sisse. Said puhata ja kaera süüa. Andsime heinad ära. Esimesena siis Ulvi vaatas Malvinat- polnud tiine. 2. Cili- pole tiine, 3. Seraphina- tiine, 4. Ariadne- pole tiine, 5. Lavetta- tiine u. 50 päeva juba. :) Kell oli 12 ja saimegi voodisse lõpuks.

Tuesday, June 1, 2010

01.06.10

Hommikul sidusime varsa jalgu taas, Nicolai aitas meid. Järgmiseks lasime maneeži karja sisse. Aitasin hobuseid vedada oma boksidesse jne.Viisin Torteni ka välja oma märade juurde ja siis andsin tiinetele heina. Siret ja Jaana olid hobustega ja nad palusid mind appi Leopoldi valmis panema, sest nad ise veel eriti ei oska. Panin siis valmis, seletasin ja õpetasin ka natuke neile, kuidas peab olema jms.

Siis pidime puid laduma ja peale seda läksime lõkkeplatsi koristama. Riisusime ja tõstsime lõket kokku rohkem. Päris tükk tegemist oli. Nüüd kõht juba korises kõvasti ja kui valmis saime, läksimegi sööma. Peale lõunat õpetas Nicolai meid murutraktoriga sõitma. Nii lihtne. Ma siis hakkasingi lõkkeplatsi ümbrust niitma. Varsti jälle võistlused, siis peab muru niidetud olema! Palju ilusam sai. Kahjuks hakkas vihma sadama ja saime suht läbimärjaks. Läksimegi siis tuppa kuivama, üles soojenema ja panime kuivad riided selga.

Sidusime varsa jalad ära. Nüüd siis hakkasime Marisega talle tegema. Ma panin turvast boksidesse(märade tallis). All tallis sain 8 boksi teha, panin turvast kõikidesse boksidesse. Tynke ja Robini boksid olid sellised, et keskelt täiesti lirtsus. Pärast said hea pehme aseme endale sinna :) Kui see sai valmis, läksime jälle niitma. Maris vikatiga ja ma traktoriga jälle. Võikski niitma jääda, nii mugav ja lihtne sõita ja teha. Seisime natuke välja ja siis ma äkki nägin, et hobune on nagu lahti, jookseb põllu peal ringi. Oligi. Roxalena muidugi. Kolmveerand tundi läks aega. Teine kord võtame kohe teise hobuse, oleme targemad.

Trenni sain ka täna. Emiliga sõitsin, Anx andis trenni. Mida rohkem sõidan, seda paremini saan aru ja saan paremini hakkama. Ta liikus ilusti all ka vahepeal, aga kõigub suht.. Sest ma ise ei oska nii hästi. Galopiga oli nii, et proovisin nii tõsta, et väliselt nagu midagi aru ei saakski, et midagi teen seal seljas. Nii peabki olema. Paar korda läks mööda, ise olen süüdi, aga pärast oli nii mõnus tunne endal, kui pidin minimaalselt märku andma. Väga hea. Istakuga ka palju tööd, selles suhtes, et jalad ei oleks nagu lennukitiivad galopi ajal. Traavi ajal suudan hoida, täisistakus ei suuda eriti, sest ma ei oska väga jalustele maksimaalselt toetada. Kohati nagu parem, aga pean harjutama veel.. Ja sõitsin kannustega, teist korda elus! Seda hobust on lihtsalt säärega raske edasi sõita. Peab tugev säär ikka olema.. Muidu oli Anx mu istakuga rahul, mingi aeg oli see nagu väga hea :) Algus seegi. Tasa ja targu ikka.

Õhtul siis tõin täkud sisse, söötsime hobused, mässasime varsaga- jalad, rohud. Rääkisime Ulviga juttu. Täna tuli tema hobune siia, sest võistlused on, kust ta osa võtab. Käib siin harjutamas siis. Lousia loodetavasti täna öösel varssub. Ulvi arvas kah, et täna võib tulla. Eks näis, jääme ootama :) Ahjaa, ponud tõime ka sisse, et puhata saaksid.. Päevläbi pm jooksid traavi, sest kihulased ajasid neid hulluks.. Nagu teisigi hobuseid :/