Wednesday, April 21, 2010

19.04.10

Suht raske oli ärgata, uni oli tükk aega silmis. See möödus vaikselt ja kui kõik hommikused toimetused tehtud, asusime kogunemiskoha suunas liikuma. Nicolai rääkis töölistega ja siis meiega. Pidime lepingud tooma ja need täideti. Esimene töö anti ka kätte. Pidime(praegu viiekesi) kõik koplid/aiad üle käima ja prahist puhtaks tegema. Päris palju lendas toda viimast ringi. Korjasime kilet, plastikut, pudeleid jne. Kõige rohkem heinarulli nööre. No andis ikka sikutada. Mõned olid nii kinni tambitud. Oleksin mitu korda pikali lennanud..

Kokku käisime 4 koplit, 6 väiksemat aeda ja liivaplatsi + ümbrusest korjasime sodi. Kui see oli tehtud, passisime niisama, sest polnud lihtsalt midagi teha. Õnneks ei pidanud kaua niisama olema, sest lõuna tuli peale.

Kui lõuna söödud, pidime põllule minema- kive, aga ka prahti korjama. Istusime viiekesi traktori järel olevas kärus, nalja nabani kohati :P See pani mõtlema, et kui olla praktikal suures tallis, saab selliseid "mitte väga tavalisi" asju tunduvalt rohkem teha. Igas tallis ikka ei saa sedasi käruga sõita. See on suur pluss definetly.

Niisiis, esimene põld oli väga ligidal, nagu teinegi. Kolmanda põlluni jõudmiseks tuli umbes 10 min kärus loksuda (Y). Esimene põld- jõudsime kohale, kõnnime ja kõnnime ja kõnnime.. Kus need kivid nüüd on? Lõpuks hakkas tulema ka ikka. Teine põld- kõnnime ja leiame, juba veel rohkem kive ja prahti.

Kolmandale põllule jäi traktor kinni ja siis jäi töö katki.. Ja me pidime umbes 2-3 km talli kõndima.

Kell oligi juba nii palju, et hobuseid hakati sisse laskma. Siin on koridorid, mis viivad tallideni. Hobused(vanemad ja noored) lähevad enamasti oma boksi ka. Käekõrval tuleb ka ikka viia ja tuua, aga vähe. Tõimegi 2-aastased täkud koplist. Peale seda aitasime heina õhtuks valmis panna. Äkki tuli Nicolai ja ütles, et läheb Heimtali, Ulvi juurde- ühe mära- CILIga ja täku- RAMSESega. Cili jäi sinna ja Ramsest ei olnudki ikkagi vaja täna. Esimest korda sai Ulvi tallis käidud. See ei jää kindlasti viimaseks korraks. Siiri on seal praktikal. Tema muidugi asjalikult tutvustas meile kõike asjalikult :) Asusime siis kodu poole, koos kahe märaga- Ramona ja Willrose.

Liivakule jõudes puhastasime treikud. Sellele järgnes söötmine. Kõik said ühe talli. Maris- "trennikad"/täkud/erakad, Mari- noored/ruunad ja mina sugumärade. Väikses tallis käisime koos.

Praeguseks olen suht väsinud. Füüsilist väga ei teinud, aga just see kõndimine.. Kõik koplid, aiad ja põllud.. Muidu oli ok.

Homme on pool 6 äratus. Kell 6 hommikul toimub ka söötmine siin tallides. Homme on see päev, mil meile näidatakse, kuidas sööta ja palju jne.

Ma olen nüüd 15 päeva jutti siin. See saab vahva olema! Loodan, et jaksan ikka.. Nüüd kobin tuttu ja homme kirjutan jälle! Tsau

2 comments:

Evely said...

jaa, eks see tallitöö raske ole .

Ege said...

Ei, tallitööd see päev ei teinud, ainult paljupalju kõmpimist. Täna oli raskem, 33 boksi tegin :D Aga ma varsti kirjutan blogi edasi. Trenn lõppes mingi umbes tund tagasi :P