Friday, April 23, 2010

23.04.10

Ebanormaalne. Läksime hommikul söötma ja vaatame välja ja näeme, et lund sajab. Cammoon, mismõttes. Nüüd said hobused ka söödetud ja kõik peaks meeles olema, et kuidas käib. Kolmekesi söötsimegi.

Täna parandasime jälle aedu Aaloga, sest need on hiiglaslikud ja mitte vähe veel ning neid on paaaalju. Märade aed, "sõidukad", noored/ponid, tühi koppel, haigete hobuste aed, aiaga liivaplats, aastaste täkksälgude aed, 3 aastaste täkkude ja ruunade aed, 2 aastaste täkkude aed, "dieedi koppel" ja sugutäku koppel. Mõni veel tegemata.

No ja siis jälle sadas lund. Rahet lausa :S Ajuvaba.. Vahepeal korjasime prahti kokku ja viisime ära. Peale lõunat tegime veel aedu ja siis sai pm töö tänaseks valmis. Viimane aed oli 2 aastaste oma. Seal 2 ruuna ilmselt mängisid nii ägedalt :P Jälgisin tükk aega ja naersin. Üks oli täitsa küünlas ja hüppas teisele selga nii, et 1 jalg jäi teise selja peale. Pusis ja pusis ja lõpuks sai jala nii kätte, et lendas täitsa pikali. Niimoodi, nagu nad pikutavad, selline asend. Ja nii mitu korda. :)

Nüüd kibelesin maneeži, sest Nicolai sõitis Puhhiga(Bucephalos) ja siis Pierrot´ga, viimaks Leopoldiga. Enne viimast hobust oli laste trenn ja peale Nicolai enda trenni, andis ta meile trenni esimest korda. Päris hea trenn oli siiski. Algul ma polnud nii positiivne, aga tänu Marisele mõistsin nii mõndagi ja tuju muutus paremaks. Sõitsin taas Leiaga :) Tal üks raud alt ära ja ta nagu lonkas, aga see oli raua süü. Muidu oli enamvähem. Ma sain oma istaku ka paika suht kohe(õlad, käed) ja siis läks hästi. Natuke oli kõva, ei tahtnud nii hästi kuulata, kui eile, aga muidu ok. :) Küll sõidame ja harjume teineteisega. Täna sõitsime siis mina, Mari, Maris ja Tuulika. Hästi läks üldkokkuvõttes.

Teate mis juhtus.. Me Marisega läksime suure maja poole, et kartuleid ja porgandeid küsida. Läksime läbi märade talli. Ma siis vaatan, et miks Lavetta boks tühi on. Ta oli täitsa pikali. See oli imelik, sest vanad hobused tavaliselt niimoodi täitsa külili ei ole siiski.. Ja lisaks sellele oli õhtune silo söömata.. Püsti ei tahtnud ka tõusta, kargasin tükk aega seal. Lõpuks sai püsti ja siis kuulasime kõhtu. Mingeid hääli ei kostunud. Vb minimaalselt, aga väga vaikselt. Siis saime aru, et asi on ikka päris halb ja läksime ruttu Annet kutsuma. Ta kõndis just maja ees ja siis ütlesime, et Lavetal on midagi viga. Ta läks tõi ruttu rohu ja läksime tagasi. Selle max 5 minuti jooksul oli ta juba jälle pikali heitnud.. Andsime rohu ja ajasime püsti ning viisime maneeži ja jooksutasime nats. Siis ta oli seal niisama ka tükk aega ja vaikselt hakkasid hääled tekkima. Ühe hunniku tegi ka ja tuuled käisid ka 1 kord. Tal hakkas isu ka tagasi tulema. Seal ta ei püherdanud ega üritanud pikali heita. Eks homme hommik näeb, kas kõik on ok.

Siis söötsime kõik tallid ja nüüd tahaks magada ka natuke kauem kui 6 tundi! Head ööd

No comments: