Trenni saime ka. Olin taas Puhhiga. Appi kui mõnus ta on. Ta on vasakule poole raskem ja algul ikka kangutas vastu ka. Muidu oli suust päris hea, lõdvestas ja hakkas tööd tegema. Peale galoppi oli eriti pehme ja mugav. Tuli alla ja käsitlemine oli palju parem. Traavis ka hakkab juba rohkem alla tulema ja end kandma korralikult. Jäin väga rahule, Anx jäi ka :) Siis hüppasime paar korda väikest takistust. Vb mingi u 40 cm kõrge rist. Tulin traavis- ta põhimõtteliselt astus lihtsalt üle sealt. Paar korda veel nii ja siis galopis. Siis tegi juba hüppe moodi liigutust ka. Vasakust jalast algul kõike, seetõttu tahtis ühe korra ka kõrvale puigelda, aga ei lasknud. Nüüd muutis Anx veits takistust, pani lati sirgelt, üks jäi viltu. See oli vb mingi u 50 cm kõrge või nats rohkem. Selline püss on Puhh ikka. Ma jäin ülirahule. Ühe korra kadusid mu jalused ja ma hüppasin nendeta. 2 korda tippis lõpus natuke ja tuli mingi kitsekas suht ja viskas mu sadulast suht välja, aga selga jäin ikkagi, 1 kord ajas lati maha. Muidu oli väga tubli ja hüppas ilusti, ilma ühegi vastuhakkamiseta. Hea hobune on, mulle nii meeldib ta. Tema oli väga tubli ja mina ka, nagu Anx ütles. :) Progress on toimunud ja ma olen väga happy selle üle!
Trenni ajal tuli Anne ka korraks rääkima, et tal Lusika turismitallu asja ja et me võiks ka kaasa minna. Pool 5 oli start. Täitsa lõpp kui ilus seal oli. Selline aed! Tiigid, peenrad, puud ja põõsad, lilled. Appi. Kui praegu oli juba ilus, mis siis veel suvel on, kui lilled õitsevad ja kõik puud/põõsad lehtes on. Uhke värk igaljuhul. Väga ilus koht oli.
Kui tagasi jõudsime, saime natuke niisama olla ja siis hakkasime hobuseid sisse laskma. Sellega läks kuskil pool tundi ainult. Ega kiiremini ei saakski enam. Saime Anne käest suitsetatud latikat, mmmm kui hea see oli.
Pärast pakkus Maarja mulle Tordiga proovida. Eelmine kord oli küll väga spuuki. Ta oli selline lennuk mu all ja ma ei osanud midagi teha. Proovisin küll, aga välja ei tulnud. Eile oli kõik aga teine. Muidugi olen ma juba õppinud palju ja see tuli kasuks nüüd Tordiga + Maarja juhendab väga hästi. Ta teab ja tunneb Torti ju nagu oma viit sõrme. Sain teha vaikset ja rahulikku traavi, hobune lõdvestas ja tuli alla. Galopis samamoodi, kuigi oli ka hetki, kus ta ikka kiirustas veits. Eile oli ikka tunduvalt parem ja Maarja ka hullult kiitis ja rääkis, et super! :) Nii tore. Torden on ka väga tubli, raske sõita, aga tubli.
Kordetasin Krissut ka. Ta vaja vormi saada või vähemalt natuke paremasse seisu, kui ta praegu on. Tubli oli.
Nüüd olin ma suht väsinud, kuna Bucephalosega oli selline töö ja trenn ja siis muud tegemised ning lõpuks Tordeniga. Ei, aga mõnus oli :)
No comments:
Post a Comment