Päeva jooksul sai väga palju kordi veel teda vaatamas käidud. Vahest lausa istusime kolmekesi boksis ja vaatasime lihtsalt, kuidas ta toimetab. Nii armsalt nohises emmele. Pascale nohises vastu. Ta on tõsiselt tugevamaks ja iseseisvamaks muutunud. Me ei pea teda enam söötmas käima. Täna kui vaatamas käisime, pea iga kord ta juba sõi. Tavaliselt tõusis alles siis püsti, kui ligi läksid, aga nüüd sõi enne seda juba. Nii tore!
Andsin siis ponidele heina natuke, maneeži kari tuli pika pusimise peale lõpuks sisse ja jagasin kaera neile. Puhastasin ja panin valmis Winona. Järgmised olid Citta ja Robin, Citta panin valmis ka. Puhastasin ka Puhhi ja Kraffi. Nüüd käisime taas varsa juures, siis sain lõunale.
Peale lõunat viisime 2a. täkud rohelisse koplisse, mis nende aia kõrval. Õhtuks oli muru selline nagu oleks muruniitjaga üle käidud. Järgmiseks said tiined märad heina ja silo, ponud ka väheke heina... Lousial avastasime väiksed tilgad nisa otstest. Varssumine on väga ligidal :) Täna on tal vöö ümber. Jääme ootama :) Käisime jälle varsa juures. Siis korjasime Pascalele Mariga rohelist, sama ka teistele tiinetele. Taas piilusime varssa. Võikski terve päev istuda ja imetleda lihtsalt. Pascale oli ka sundolukorras. Varss magas boksi keskel ja me kolmekesi jälle olime ühes ääres. Ta siis pidi igatpidi keerutama ja pöörama, et kellelegi peale ei astuks ja ei astunudki. Ainult riivas korra varssa, aga see oli ka kõik. Seal boksis julgeks ise ka magada. Pascale on väga rahulik ja sõbralik hobune tegelikult. Panime ka talli mõned aknad kinni, et tuul väga ei tõmbaks- varsa pärast. Too värises vahest natuke..
Nüüd sain ka trenni. Algselt pidi Anx andma, aga siis võttis Kadi sujuvalt üle ja Anx andis Tuulikale trenni. Mulle väga meeldis see trenn. Kõik trennid on nii palju muutnud mind ja mu oskusi. Eriti hea on see, et meil on erinevad inimesed, kes annavad meile trenni. See on väga kasulik. Aga trennist siis. Olin Emiliga. Minu ülesanne ongi teda nüüd liigutada, kuna Martin sõidab Robiniga. Algul oli nii jube sõita, sest Emil vajab pikka soojendust- hullult kangutas, suust oli nii kõva. Korraliku traavi järel hakkas ta pehmemaks muutuma ja lõpuks tegin ma ringe Kadi ümber ja ta seletas mulle pm igat sammu, et mis nüüd tegema pead jne. See õpetas palju. Nüüd ma saan juba pointile pihta, et kuidas, millal ja kui palju. Tegin enamasti sammu ja natuke traavi. Algul panin sammus paika, et hobune oleks voldil sirge, sisemine paine, lõdvestunud, pehme ja kuulelik. Lõpuks oli päris ilus juba. Traavis veel nii hea ma pole, aga ma alles õpin ju. Kuigi lõpuks tuli traavgi päris hästi välja. Ma olen nagu ülirahul praegu :) Hea tunne, et natuke ikka hakkama ka sain.
Peale puhkeaega tõime 1a. ja 2a. täkud sisse sööma. 1a. jäidki sisse, aga 2a. läksid välja, sest jälle jäi üks seinale- Darcy jäi.. Eelmine kord jäi Sparkly. Siis söötsime hobused, määrisin Rylke jalgadele savi ja oligi tänaseks kõik.
No comments:
Post a Comment