Jõudsime siis puhkeruumi ja saime hommikust öeldud, kui Nic järgmiseks ütles, et hobused on lahti saanud- Ma Belle, Donna, Winona ja Roxalena. Nad olid kuidagi räsitud olemisega.. Higised ja ilmselt väga väsinud, olek oli kõigil hästi loid.. Näost oli aru saada, et nad tahaks nüüd puhata boksis. Tõimegi nad sisse. Said puhata..
Siis viisime täkud välja. Täitsa ilusti kõnnivad juba käekõrval. Siis saatis Nic Marist aedu vaatama ja Maris tahtis mind kaasa, kuna ma olen Aaloga palju neid teinud ja äkki oleks mind ikkagi vaja + mul on hea silm, näen väga kaugele :D Ainult ühest kohast oli aed natuke maas. Imelik oli see, et see traat tuli täiesti sissepoole, nagu oleks väljast keegi aeda sisse jooksnud. Mujalt oli aed täiesti terve. Huvitav, kas nad on siis kõik head hüppajad v? Roxalena käib üldse ju teises karjas ja neil on üks tühi koppel vahel. No kes seda teab, mismoodi nad välja said..
Järgmiseks hakkasime siis päitseid otsima, et 3a. rohelisse koplisse viia. Oi neil oli hea meel. Pikk, mahlane, roheline muru. Natuke uurisid piire ja siis kukkusid nosima.
Anx ja Kadi täna tegid ka tööd, 2 aastastega- märad ja täkud. Vaatasid nende liikumisi maneežis jms. Lordi, Radja ja Ruslani saime välja viia. Nüüd mõtlesime, et kontrollime, palju voolu aedades on. Täkuaia traadiga küll kokku puutuda ei taha- 5000volti. Suurtel täkkudel on ka 5000volti sees ja ikka ma sain täna litaka kätte. Ja mitte ainult ühe korra :D Mitu korda. Üks kord juhtus see, et tegime suurte täkkude aeda ja ühendasime aia ühest kohast lahti, et voolu ei oleks. Kadi ja Anx hakkasid hobuseid välja laskma ja siis Kadi ühendas selle aia ja ma olin näppupidi ju traadi küljes, sain litaka ja traat lendas maha :D Naljakas mul endalgi tglt juba. Õnneks polnud aed täiesti ühendatud ja ma ei saanud täislaksu. Teise korra sain siis, kui hakkasin ratsaaiast välja minema, mis on voolu all. Võtsin kogemata traadist kinni, mis oli kohe käepideme taga. Ja taas lendas traat maha kohe :D Iga päevane asi mul, täitsa harjunud juba :D
Peale aia kontrolli lasime noortekarja sisse. Ma muudkui jooksin, hobused olid nii kaugel, pidin ajama neid. Siis said nad kaera ja 2a. tegelemist.
Järgmiseks hakkasime Lego aeda kolmeks tegema, et Ramses ka rohelise peale panna. Sellega läks päris kaua aega, lõpus tegime ainult Marisega kahekesi, sest Heinar pidi bokse peale loopima. Me olime väga tublid, aiad nägid väga head välja. Selle ajal siis saingi selle esimese litaka, millest ma eespool rääkisin. Lasimegi siis noorte karja välja. Pony ei tahtnud väga minna, sest Krissu jäi sisse ju. Ma siis võtsin ühe oksa ja jooksin ta taga, lõpuni pm. Anx täiega naeris, oli küll naljakas jah- väike poni ees ja siis mina seal mingi vitsaga täiega jooksin :D:D Ta tükk aega karjus seal ja otsis lapsukest. Terve ülejäänud aeg ta väga kaugemale ei läinudki, kui poolde koplisse, sest oli vaja vaadata künka otsast, kas Krissu tuleb juba. Nii armas on ikka.
Siis viis Nic Ramsa välja ja järgmisena Lego. Jooksid edasi tagasi, üksteise võidu. Siis juba püherdasid ja sõid rahulikult muru. Täitsa viisakad olid, ei hakanud kuskile trügima. Nüüd saime lõunale, kell oli 2.
Kui söödud ja jalgu puhatud, läksime hobuseid puhastama. Mina sõitsin Maagiaga, teist korda siis. Maris oli Vegasega. Tegime latiharjutusi- sõitsime üht ja teistpidi. Algul kergendades, siis poolistakus. Maagia oli tubli, ma ka pingutasin kõvasti. Mõtlesin Anxi õpetustele ja sellele, mida Marit Marisele rääkis. Üritasin samamoodi teha ja tundsin, et tuli välja ka. Maagia muideks tõstab oma jalgu väga ilusti. Pea üldse ei kolistanud. Galoppi tegime jalusteta ja üritasin täiesti lõdvaks end lasta igaltpoolt. Hoidsin ühte kätt ka üleval. Kahjuks Maagia on harjunud sellega, et kui sa ei aja teda mingi aeg enam, sureb ta välja. Galopi ajal oligi nii. Aga saime hakkama. Tundsin, et olin täiesti nagu mingi asi seal seljas raskuseks lihtsalt, ei pidanud midagi tegema. Tore, tore. Ümaramaks proovisin ka saada, õnnestus paaril korral.. Olen rahul temaga :) Vana poni, super tubli!
Oli vaja Krissut ka liigutada. Ma siis sõitsin temaga. Palju sammu, natuke traavi. Tegin palju üleminekuid- sammult traavile ja vastupidi. Päris hästi kuulab tegelikult. Väga vähe on mõjutada vaja, et ta midagi teeks. Ega jonnita ikka ei saa. Kui hakkasin kontakti rohkem võtma, hakkas vastu punnima. Vahepeal jäi seisma ja enam edasi ei liikunud. Miski ei mõjunud, kuigi lõpuks sain liikuma. Paar voldikest tegin ka. Need olid ka sellised päris tublid tegelt. Jäin rahule paksukesega :) Lõpus tegin sammu ilma sadulata ja siis käekõrval.
Nüüd oli vaja hobused tuua. Kadi ja Anx aitasid, Tatjana ja Martin tulid ka appi. Jube tuul oli see aeg, suuremad täkud olid natuke ergud, eriti Sparkly.. Sai surakat ka muidugi, ronis ninaga vastu. Kui hobused sees, hakkasiem söötma ja õhtul oli meil ilus õhtusöök. Sõime suure laua taga kõik koos. Tore lõpp päevale.
No comments:
Post a Comment