Sunday, May 2, 2010

30.04.10

Täna algasid Jamesi trennid. Sellega kaasnesid mitmed muudatused, mis algul olid segadust tekitavad. Okei, ma olen kindlasti midagi ära unustanud, mis see päev toimus, sest ma ei jõudnud 30.04.10 blogi kirjutada(kirjutan 2.mai praegu).

Hommikul söötsime Marisega, läksime natuke hiljem, sest nii oli aeg parajam. Kuskil pool 10 oli juba esimene trenn.

Enne trenne tegi Anx veel ühe noorega kordet natuke. See oli Ninja, ma puhastasin ja panin valmis ta. Siis puhastasin Olympia, Puhhi, Leopoldi ja Roni tõin Kirsikale. Algus oli enamvähem, ainult vaja puhastada, saduldada, hobused tuua ja trenne vaadata. Tribüüni tegime ka enne korda, sest see oli päris liivane ja must.

Vaatasime trenne, mis olid väga huvitavad. Jamesil on nii hea silm. Ta näeb kohe, kui midagi on valesti ja parandab selle hetkega. Väga hea õpetaja on. Kuigi olen kuulnud, et Tallinnas ei arvata temast eriti midagi, pole keegi ju kokku väga puutunud, siis nüüd on meil Marit, kes kindlasti temast head seal räägib..

Igaljuhul, õhtul oli meil vaja 8 erahobust ära kuskile paigutada. Pisikesed märad läksid sugumärade talli, märad jäid välja. Õnneks oli väga soe. Sellega läks enamvähem. Algul pidid pisikesed küüni minema, aga kuna see oli igasugust kola täis, saime lihtsamalt hakkama.. Ma ei kujuta ette kui kaua meil läinud oleks, kui oleksime pidanud väiksed sinna panema..

Peale lõunat käisime maastikul, selline sammu maastik ja väheke traavi ka. Päris jube oli tegelikult.. Kui vaadata, kuidas nad väikestega sõidavad, siis on arusaadav, miks nad sellised on. Neil lastakse maneeži teha seda, mida tahavad pm. Aga arusaadav, et väiksed on vähe sõitnud tegelt ja ei saa nii hästi hakkama. Kuigi hanereas sõitmist ei tohiks ikka teha lasta. Selle peaks hakkama saama. Sellepärast oligi Vegasega raske, ta sõitis täiesti Maagia tagumikus.. Ja kui hakkasin natuke nõudma või tagasi võtma, ajas kohati pea ette ja pani samamoodi edasi. Pärast juba sai väheke paremini.. Aga noh.. Kunagi võiks minna maastikule nagu edasijõudnumatega, et saaks rohkem traavi ja galoppi ka nats :) Anxiga peab rääkima. Kui jõudsime tagasi, liivaplatsile, siis Anx küsis, et kas ma noore hobuse, Pippiga, tahan proovida. Ma siis proovisin. Täitsa teine asi ikka. Nii mõnus oli tegelikult, tegin mingi 10 minti traavi kokku. Tuli alla ja ma ise istusin ka rahulikult. :)

Õhtul tehti lõket, mis oli väääga suur. Siis olime me Marisega nagu kaks näljast platsis kõige esimesena. Niii hea söök oli. SEALIHA, nääääämm. Rääkisime veidike veel juttu ja läksime pessu ja magama ruttu! Pikk ja ärevust täis päev..

No comments: