Sugumärad tulid täna kahe talli vahele olevasse aeda, mille me hommikul just valmis tegime. Said rohkem rohelist süüa. Sal ja Tynke käisid ka rohelise peal. Viisime välja ka 2a. täkud. 1a. jäid sisse, kuna Veiko pidi neid värkima. Pärast värkimist said välja. Märadele viisime veeanuma ka.
Kui kõik sai valmis, läksime aeda renoveerima. Kujutan ette, kui pika nööri me saaksime nendest üleliigsetest ja katkistest nööridest. Päris palju keerde oli ja katkiseid kohti. Kui Maris eile mõõtis, sai ta ühel pool 1000v, mis on vähe ja teisel pool mulku 3000v, mis on täitsa hea. Peale tänast toimetamist saime ühel pool 3000v ja teisel pool 5000v, mis on max. Novot, väga palju kasu oli sellest 3-4 tunnisest pusimisest. Enam eriti ei tahaks surakat saada. Kusjuures, eile ma vist ei saanudki, aga täna ikka sain :D Kõige naljakam on see, et voolu polnud sees, aga parasjagu lõi välku. Kohe kui suraka kätte sain, lendas nöör maha ja müristas kõvasti. Ju siis sellepärast, kes teab..
Peale lõunat oli vaja märad sisse tuua, et neile ussirohtu anda ja mõnda vaja värkida. 10 tükki oli neid seal, kaks korda käisime. Päris hea trenn. Pikk ma nendeni. Wildrose ei andnud muidugi kohe kätte. Ajasin teda nats aega tagasi, väsitasin ja ei lasknud karja juurde. Lõpuks ta nii hingeldas ja oli natuke märg, siis andis kätte ka.
Vihm oli üle läinud ja tegime aeda veel natuke. Panime mulgu kinni teisest otsast, et äkki liigub vool veel paremini siis. Selle ajal saingi tolle suraka. Täitsa lõpp kus päike põletas, mu käed on praegu niii punased. Keha võiks ka olla, aga ainult käed on :D Jalad ka isegi natuke tumedamad. Äge plaastrite rant on ka jalal :D
Siis toimetasime natuke niisama ringi ja siis oli vaja märad tagasi välja viia. Ma võtsin MALVINA. Polnud hea valik. Ta kohati selline rahmeldis, ma teadsin seda hästi. Ta hakkaski algul pusima ja kiirustama, keksis natuke. Tegin ringi, läksime edasi. Ikka kiirustas, tegin uue ringi. Ta tahtis emme juurde saada, emme oli kaugel ees. Siis oligi see saatuslik hetk. Tegime ringi ja siis ta nii kiiresti kuidagi tuli oma õlaga mulle otsa ja lükkas mu pikali. Käe peale kukkusin, läks katki ka natuke. Kuidagi astus ta mu jala peale ka, nii et mu kanna juurest on paistes ja sinine. Kõige õnnelikum asi on see, et ma jäin niimoodi istukile, et ta läks minust üle täpselt. Kukkusin ta kõhu alla, kõik käis nii kiiresti. Nägin siis altpoolt ta kõhtu ja lõpuks tagajalgu, mis minust puhtalt üle läksid. Ma ei saanud nendega pihta. Vot see oli alles midagi.. Vedas tegelikult. Nüüd olen jälle natuke lombakas, aga läks paremini, kui eelmine kord.
Aga pole hullu midagi, pärast aerutasin juba paadiga, et võrku ära tuua. Nüüd puhkan jalga. Homme viimane päev, siis saab koju venna ja pere ja oma hobuste juurde :) Kuu aega jutti olnud siin. Mõnus ikkagi ;)
No comments:
Post a Comment