Thursday, May 27, 2010

26.05.10

Üritan lühidalt kirjutada, sest täna ma tõesti ei jaksa. Hommik algab vara, öösel ei saa magada ja päev venib vääga pikaks. Kell 01:00 käisin varsale rohtu panemas. Okei, see päev sai natuke rohkem magada. Päev algas kell 8 ja lõppes kuskil õhtul kell 10+ varsa teema. Meil saab praktika varsti läbi nii. Päevad ei tule täis, aga tunnid tulevad topelt. Päevad peavad nagunii täis tulema. Aga selle eest saame kõva praktika. Teame, milline on elu, kui on üle 70 hobuse pidada.

Esimese asjana siis tõime Rasputini, Spidermani ja Supermani sisse. Siis lasime maneeži karja sisse. Viisin Rasputini alla talli, et teda puhastada ja valmis panna saaks. Supermani puhastasin ja nüüd sain juba Rassu tagasi oma boksi viia. Panin ka valtrapid pessu. Puhastasin Ma Belle, Lipsu- teda kordetasin ka ksukil 15min, ei longanud praegu enam. Järgmine oli Ninja, keda puhastasin. Siis viisime Tynke ja Saliera täku vahelisse aeda jälle. Käisin varssa vaatamas.

Nüüd oli trenni aeg. Olin Cittaga. Ta on täiesti teine hobune. Olen temaga ühe korra sõitnud varem ja kui nüüd sõitsin, mõtlesin, et see küll Citta pole. Kadi on eriti tubli olnud temaga ja teda totaalselt muutnud. Ta ei vehkinud kordagi peaga. Tegi kõik õigesti, ainult mina pean veel õppima. Saan juba enamvähem hakkama sellega, et hobune oleks all, liiguks tagant ette poole, et lõdvestaks, paine jne. Endaga on mul veel palju teha, aga iga trenniga ma tunnen, et saan paremini aru ja tuleb natuke paremini välja ka. Polegi jõudnud Kadit tänada, et ta minuga tegeleda viitsinud nii on. :) Palju, palju targemaks olen saanud. Sama ka Anxiga, kes kohe algusest peale meiega mässata on viitsinud. Suuuuuuuur aitäh teile! Ja Maritiga jõuab ka veel! :)

Peale trenni oli lõuna ja siis vahetasin vett pesumasinas. Varsale panime taas rohtu silma. Kuskil 7 korda peame ööpäeva jooksul panema seda. Nii ligi 3 tunni tagant. Paistetus on küll alla juba läinud. Aga jalg on pehme ja vesi on nagu sees. Anne sidus õhtul jalad kinni. Okei, siis tõime 2a. ja 1a. täkud sisse. 2a. said kaera, sest nad läksid kuskil tunni poole pärast välja tagasi. Taas vahetasime loputusvett, käisime jälle varssa vaatamas. Siis viisime 2a. täkud välja, varsale rohi silma. Aitasime Virvet- panime täkkudele tema niidetud heina. Tiinetele märadele viisime ka.

Spiderman läheb varsti minema meilt, sest ta on juba ära ostetud. Harjutasimegi siis teda treileriga. Ta on ennem ka käinud, aga meenutasime talle. Algul natuke vaatas ja oli ärevil, aga suht kiiresti tuli peale ja sõi seal oma preemiat ja oli täitsa rahulik. Järgmiseks viisime Supermani ja Rasputini välja.

Oli veel hobuseid, keda liigutada vaja. Krissu sai vaba päeva, aga Vegase ja Maagia ning Emiliga käisime Anxiga maastikul. Niiiiiiii äge oli. Ma olin Maagiaga, kuna Mari võitis mängu- kivid, käärid, paber. Mingi 4 korda jutti panime sama asja :D Mõte on ühel lainel. See selleks. Maagiat küsisin ka alla. Sammus tuli ilusti. Traavis ka natuke, aga mitte kauaks. Galopp oli nii mõnna. Emiliga hakkas väheke kiiremini kimama, Maagiale lõi ka siis selline särts sisse. Sedasi hakkas edasi kiskuma, selline hing lõi temast välja. Mari ka vaatas muudkui taha ja säras. Tore maastik oli, käisime uues kohas(vähemalt ma polnud seal varem käinud). :)

Tagasi tulles viisime Torteni ja Leia välja. Käisime varssa vaatamas ja siis varsti hakkasime söötma.

Ja me oleme väsinud.. Te ei kujutagi ette.. Kui tervislik inimene peab käima päevas vähemalt 10 000 sammu, siis meie teeme mitu korda topelt ja see on päris väsitav. Koplid on liiga suured, ATV-d on vaja :D

No comments: