Sunday, May 9, 2010

09.05.10

Minu 10 päeva algasid taas. Täna oli siis Heimtalis koolisõidu ABC. Meie omadest võtsid osa Maarja, Eliise, Roosi, Silvia, Nicolai, Martin ja Tatjana. Kõigil läks mu meelest väga hästi. Nic võistles raskemates skeemides. A-skeemis, mingi lihtne skeem, sai esimese koha kõigi seast MAARJA. Üldarvestuses oli tal ka kõige suurem protsent. Tublid olid. Me Mariga tegime veits groomi tööd, kui seda nii võib nimetada.. Natuke ikka abistasime, meid olid suht palju seal ka tegelt. Esimest korda elus panin hobuse treileri peale :D Taas midagi vajalikku juures.

Kui me kuskil pool 5 tagasi jõudsime, pidin Willrose karjamaalt tooma. Ajasin teda umbes 15 minutit taga, kuni lõpuks ta oli väsinud, hingeldas ja oli märg. Mina oleks võinud veel natuke joosta. See oli jälle selline hetk, et ta lihtsalt jäi seisma ja vaatas, et kas ma ikka tulen ta poole. Tulin ja ta lasi ka. Karja juurest ei tahtnud ära tulla, aga panin paika kohe.

Peale seda läksime tuppa ja meid pandi kohe laua taha istuma ja sööma. :P Sõime kõhud täis ja siis Nic kutsus meid appi Willrose peale laadima ja läksime Ulvi juurde kaasa ka. Viisime Willrose ära ja läksime Heimtali Leopoldi ja Citta järgi, üks sadul jäi ka ennist maha.

Tagasi jõudes oli kell juba nii palju, et hakkasme hobuseid sisse laskma. Õnneks on Maril ka nüüd selge, et kes kus käib, sain ma ka esimest korda mulkude juures olla ja hobuseid välja lasta. Olympia hüppas jälle vahepeal üle aia, Pierrot oli ka vales aias, Pippi oli seal samas, kus Olympialegi meeldib käia. Peabki vist Pierrot ja Olympia ikka kohe oma karjaga välja laskma. Teinekord lähevad koos aiaga äkki. Söötsime hobused ja siis võtsin Krissu ja läksin trenni tegema. Nicolai ütles, et võiksin temaga ratsutada. Muideks, meie nö projekt on Krissu vormi saada kahe kuuga. Maris on ühe korra temaga sõitnud, mina nüüd ka ja kordetasin ükspäev. Ta on pikalt seisnud, aga ta võiks ju liikuda ja vormis olla enamvähem. Ega ma pikalt ei teinud, umbes poolt tundi- talle piisas sellest, sest tegin natuke galoppi ka. Vasakut pidi on ta raskem natuke, paremat pidi oli tublim. Aga noh, poni on poni.. Ja kui natuke rohkem nõudsin, lõi kohe takka üles. Kohe mitu korda ja vahepeal ka järjest. Muidu oli väga tubli ja üpriski kuulelik. Selles suhtes jäin rahule.

Homme hommikul söötma! :)

No comments: